سینما و تئاتر

چرا مجری‌های برند تلویزیون در برنامه‌های تحویل سال ۱۴۰۲ حضور ندارند؟

به گزارش تلنگر؛ همان طور که پیش‌بینی می‌شد، نام غافلگیرکننده و مهمی در ترکیب مجریان دیده نمی‌شود و هیچ کدام از مجری‌های برند تلویزیون در ویژه برنامه‌های تحویل سال ۱۴۰۲ حضور ندارند. اقبال واحدی، المیرا شریفی‌مقدم، حامد سلطانی، پژمان بازغی، سپند امیرسلیمانی، عبدا… روا، جواد خیابانی و مسعود روشن‌پژوه از چهره‌هایی هستند که اجرای برنامه تحویل سال را در شبکه‌های مختلف برعهده گرفته‌اند.

بازیگرانِ مجری ویژه برنامه‌ها

پژمان بازغی و سپند امیرسلیمانی، تنها مجری-بازیگران این ترکیب هستند. پژمان بازغی اجرای ویژه برنامه تحویل سال را در شبکه نسیم برعهده گرفته است و سپند امیرسلیمانی ویژه برنامه شبکه امید را اجرا می‌کند. بازغی که مهم‌ترین تجربه‌اش در زمینه اجرا، برنامه «کودک‌شو» است، ۲۹ اسفندماه ساعت ۲۱:۳۰ این برنامه را به صورت ویژه و با حال و هوای نوروز روی آنتن دارد. معمولا ساختار مسابقاتی که در مناسبت‌های خاص به صورت ویژه برنامه پخش می‌شوند، تغییر می‌کند و با حضور مهمانان مختلف و گفت‌وگومحور روی آنتن می‌روند، بنابراین احتمالا «کودک‌شو» نیز فضای متفاوتی داشته باشد. شبکه نسیم به مناسبت تحویل سال، قسمت‌های ویژه‌ای از مجموعه نمایشی «جورچین» را نیز تدارک دیده است.

قصه این مجموعه که دو شب پایانی سال روی آنتن می‌رود، در دهه ۶۰ می‌گذرد و متناسب با این برهه زمانی، چهره‌های هنری و محبوب دهه ۶۰، در «جورچین» حضور دارند. سپند امیرسلیمانی که امسال در فصل جدید مسابقه «کهکشان» جایگزین نیما فلاح شده بود، چند ساعت پیش از تحویل سال یعنی از ساعت ۲۲، با این ویژه برنامه در شبکه امید حاضر است. «کهکشان» رویکردی علمی دارد و امیرسلیمانی در برنامه میزبان برترین نوجوان کشور در زمینه علم و پیشرفت است. این بازیگر سابقه موفقی در اجرا نداشته و ویژه برنامه «کهکشان» نیز فرصت ویژه و مهمی برای او نخواهد بود.

واحدی و خسروی در شبکه ۱ و ۴

شبکه یک که سال گذشته ویژه برنامه «فرمول یک» با اجرای علی ضیا را روی آنتن برده بود، اجرای ویژه برنامه تحویل سال ۱۴۰۱ را به اقبال واحدی و سه مجری دیگر عباس طاهریان، مهدی مهدی‌قلی و فرشته ایزدی سپرده است. این برنامه که «نوروز دوست داشتنی» نام دارد، میزبان چهره‌های ورزشی، هنری و علمی خواهد بود و شنبه و یک شنبه ساعت ۲۳ روانه آنتن می‌شود. پرداختن به پیشرفت‌های ایران، محور مشترک این برنامه و همچنین دو ویژه برنامه «سین هشتم» در شبکه افق و «کهکشان» در شبکه امید است.

واحدی پیش از این ویژه برنامه یلدایی شبکه یک را نیز اجرا کرده بود. محمدجعفر خسروی هم در شبکه چهار به همراه سونیا پوریامین و ندا سپانلو، اجرای ویژه برنامه «پیشواز» را برعهده دارد. شبکه چهار که معمولا در مقایسه با برنامه‌های سرگرم‌کننده دیگر شبکه‌ها، رویکرد متفاوتی دارد، در شب تحویل سال میزبان ۷ هنرمند از سمرقند، بخارا، هرات، نجف، لاهور، دوشنبه و قونیه است و گفتگو‌هایی با آن‌ها انجام خواهد شد. این ویژه برنامه آخرین شب سال، حوالی ساعت ۱۹ روی آنتن خواهد رفت.

۶ مجری خانم در ۵ شبکه

در ترکیب مجریان ویژه برنامه‌های تحویل سال، نام ۶ مجری خانم در شبکه‌های مختلف به چشم می‌خورد که از میان آن‌ها المیرا شریفی‌مقدم، مبینا نصیری و سونیا پوریامین مجری باسابقه تلویزیون، چهره‌های آشنایی برای مخاطبان هستند. شریفی‌مقدم به همراه وحید رونقی و مجید یحیایی ویژه برنامه شبکه دو به نام «شب عیدی» را اجرا می‌کنند.

پخش این برنامه از جمعه هفته جاری ساعت ۲۱ آغاز می‌شود و ۲۹ اسفند از ظهر روی آنتن می‌رود. مبینا نصیری به همراه همسرش مهدی توتونچی مجری ورزشی، اجرای ویژه برنامه «نسیم نوروزی» را در شبکه جام جم برعهده دارند. مسعود روشن‌پژوه سومین مجری این برنامه است. شمسی فضل‌اللهی، جهانگیر الماسی، بیوک میرزایی و رسول نجفیان، از مهمانان «نسیم نوروزی» هستند که تا به حال حضور پررنگی در تلویزیون داشته‌اند. سونیا پوریامین نیز ویژه برنامه تحویل سال شبکه چهار با نام «پیشواز» را به همراه محمدجعفر خسروی و ندا سپانلو اجرا می‌کند.

فرشته ایزدی و زهرا شاهین‌فر دیگر مجریان خانم برنامه‌های تحویل سال هستند که به ترتیب در شبکه یک و سلامت حضور خواهند داشت. مجریان پرکار، در ویژه برنامه‌های تحویل سال
اجرای ویژه برنامه تحویل سال شبکه سه و پنج را دو مجری پرکار یعنی حامد سلطانی و مصطفی امامی برعهده گرفته‌اند. این دو چهره، در طول سال با برنامه‌های روتین تلویزیون در شبکه سه و پنج دیده شده‌اند و حضور آن‌ها در ویژه برنامه تحویل سال اتفاق ویژه‌ای نیست. حامد سلطانی در طول سال ۱۴۰۱، همزمان با دو برنامه «سلام صبح بخیر» و «اعجوبه‌ها» در شبکه سه حاضر بوده و در ایام محرم و صفر نیز مسابقه «حسینیه معلی» را روی آنتن داشت. او از جمعه تا تحویل سال به مدت چهار شب ویژه برنامه شبکه سه را اجرا خواهد کرد. این برنامه نیز مانند دیگر ویژه برنامه‌های تلویزیون شامل دعوت از چهره‌های هنری، ورزشی و مردمی، همچنین اجرای موسیقی خواهد بود. با توجه به شرایط فعلی، بعید است ویژه برنامه‌های تحویل سال، میزبان چهره خاص و ویژه‌ای باشند. مصطفی امامی مجری شبکه پنج که برنامه صبحگاهی «سلام تهران» را روی آنتن دارد، بعد از ویژه برنامه یلدایی شبکه پنج، امسال نیز مانند سال گذشته، ویژه برنامه تحویل سال شبکه یعنی «پنج ستاره» را اجرا خواهد کرد. این برنامه شنبه و یک شنبه ساعت ۲۰ و دوشنبه ساعت ۱۶ روی آنتن خواهد رفت.

۳ مجری ورزشی روی آنتن

علاوه بر مهدی توتونچی در شبکه ورزش، جواد خیابانی و عبدا… روا نیز دیگر مجریان ورزشی حاضر در جمع مجریان برنامه‌های تحویل سال ۱۴۰۲ هستند. روا و خیابانی، دوشنبه‌شب ساعت ۲۱ برنامه «گل‌بارون» را از شبکه ورزش روی آنتن خواهند داشت. این برنامه سال گذشته نیز در شب تحویل سال پخش شده بود، منتها جواد خیابانی به تنهایی اجرای آن را برعهده داشت و امسال عبدا… روا هم در کنار او حضور دارد. روا روحیه‌ای شوخ‌طبع دارد و با برنامه «ویدئوچک» نزد مخاطبان شبکه ورزش محبوب است، بنابراین حضورش در کنار خیابانی می‌تواند امتیازی برای برنامه باشد. قهرمانان و چهره‌های ورزشی، مهمانان «گل‌بارون» هستند و مرور اتفاقات ورزشی سال نیز از بخش‌های این ویژه برنامه خواهد بود.

اجرای ویژه برنامه توسط چند مجری

یکی از نکاتی که در ترکیب مجریان برنامه‌های تحویل سال دیده می‌شود، استفاده از حضور چند مجری در برنامه‌های مختلف است. سال‌های قبل معمولا یک یا دو مجری اجرای ویژه برنامه تحویل سال را برعهده داشتند، اما امسال برنامه «نوروز دوست داشتنی» ۴ مجری دارد و سه برنامه «شب عیدی»، «پیشواز» و «نسیم نوروزی» نیز با اجرای ۳ مجری روی آنتن می‌روند.

طبق خبری که منتشر شده، ویژه برنامه «سر سفره خدا» در شبکه کودک نیز با اجرا و «بازی» شهرام شکیبا، امیر سهیلی، حامد مدرس و احسان مهدی پخش خواهد شد، بنابراین احتمالا مجریان اصلی برنامه شکیبا و مدرس هستند و بخش نمایش برنامه برعهده سهیلی و مهدی است.

غیبت علیخانی، ضیا و جوان

احسان علیخانی و علی ضیا که سال‌های اخیر، مجریان پرکار ویژه برنامه تحویل سال بوده‌اند، امسال در ترکیب مجریان این ویژه برنامه‌ها غایب هستند. علی ضیا برنامه تحویل سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۱ را اجرا کرده بود و اکنون پس از ۵ سال، در این مناسبت، برنامه‌ای روی آنتن ندارد. احسان علیخانی نیز در آستانه آغاز سال‌های ۹۸، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱، با ویژه برنامه «عصر جدید» در شبکه سه دیده شده است و امسال در این شبکه حضور ندارد.

رامبد جوان نیز دیگر غایب مهم ترکیب است که دو سال گذشته ویژه برنامه‌های تحویل سال شبکه نسیم را اجرا کرده بود.

انتهای مطلب/ی.ن

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x