در متن جامعه

رفع بوی بد یخچال با این ترفند‌ها

برخی از یخچال‌ها به علت کیفیت بالا و فن قوی دچار این معضل نمی‌شوند. اما اگر یخچالتان بو گرفت می‌توانید با انجام روش‌های ساده‌ای که به شما معرفی می‌کنیم آن را تمیز کنید.

به گزارش تلنگر؛ یخچال به علت قرارگیری غذا و مواد خوراکی مختلف در آن ممکن است هر بویی را به خود بگیرد. بهداشت یخچال و جلوگیری از پخش بوی بد یخچال در محیط داخلی آن بسیار بااهمیت است چراکه این بوی بد می‌تواند باعث شود باقی مواد خوراکی که در یخچال از آن نگهداری می‌کنید این بوی نامطبوع را به خود جذب کنند و طعم بدی بگیرند.

۷ ماده‌ای که بوی بد یخچال را می‌گیرند

رعایت بهداشت یخچال از موارد مهم و کلیدی می‌باشد که باید آن را در الویت قرار دهید. تمیز کردن مرتب یخچال، به برطرف شدن این بوی ناخوشایند کمک می‌کند و همچون روش‌های دیگری نیز برای از بین بردن بوی ناخوشایند ایجادشده درون یخچال و فریزر وجود دارد .

رفع بوی بد یخچال با اسانس وانیل

بوی نامطبوع یخچالاستفاده از اسانس وانیل یکی دیگر از راه‌های عالی برای از بین بردن بوی نامطبوع درون یخچال است. با استفاده از این ماده معطر، یخچال شما دارای رایحه‌ی مطلوبی نیز خواهد شد.

مقداری عصاره وانیل را درون کاسه‌ای بریزید و سپس یک‌تکه پنبه را به آن آغشته کرده و به طبقات یخچالتان بمالید تابوهای نامطبوع آن از بین بروند . همچنین می‌توانید پنبه آغشته شده به عصاره وانیل را درون کاسه‌ای درون یخچال نگهداری کنید تابوهای ناخوشایند درون یخچال از بین بروند، فقط هر ۷ روز یک‌بار پنبه آغشته شده به عصاره وانیل جدیدی را به‌جای پنبه قبلی جایگزین کنید تا کپک نزند.

رفع بوی بد یخچال با جوش شیرین

بوی بد یخچالاز جوش‌شیرین می‌توان برای از بین بردن موفقیت‌آمیز همه بوهای ناخوشایند یخچال استفاده کرد. با قرار گرفتن جوش‌شیرین درون یخچال، کلیه ذرات بوی موجود در هوا جذب جوش‌شیرین شده و از بین می‌رود.

یخچال و فریزر را از تمامی مواد غذایی مانده که خراب‌شده‌اند و یا در حال خراب شدن هستند، خالی کنید و آن را از برق بکشید . یک‌کاسه پر از جوش‌شیرین را بر روی یکی از طبقات یخچال قرار داده و اجازه دهید که درب یخچال حداقل ۵-۶ ساعت بسته بماند.

سپس می‌توانید در یخچال را بازکرده و جوش‌شیرین را بیرون بیاورید و همچنین می‌توانید برای جلوگیری از ایجاد بوی بد درون یخچال، همیشه یک‌کاسه جوش‌شیرین درون یخچال خود نگهداری کنید.

رفع بوی بد یخچال با لیمو

لیمو انتخابی فوق‌العاده برای از بین بردن بوهای نامطبوع و ایجاد رایحه‌ای خوشایند است؛ به همین دلیل بسیاری از مواد شوینده خانگی دارای رایحه لیمو هستند. شما همچنین می‌توانید برای از بین بردن لکه‌های ایجادشده بر روی ظروفتان نیز از لیمو استفاده کنید.

چند لیمو را به چهار قسمت تقسیم کرده و روی تمام طبقات یخچال قرار دهید و اجازه دهید که تکه‌های لیمو به مدت ۳ تا ۴ روز درون یخچالتان باقی بمانند تابوهای ناخوشایند به‌خوبی از بین بروند . برای معطر کردن داخل یخچال می‌توانید همیشه چندتکه لیمو درون آن نگه‌داری کنید و هفته‌ای یک‌بار لیموهای تازه را به‌جای لیموهای قدیمی جایگزین کنید.

رفع بوی بد یخچال با زغال

زغال ماده‌ای مؤثر برای از بین بردن بوهای نامطلوب درون یخچال است. شما همچنین می‌توانید از زغال برای تمیز کردن منافذ و رهایی از مسمومیت‌های غذایی نیز استفاده کنید.

دمای یخچال را به حداقل برسانید و یک‌کاسه کوچک حاوی پودر زغال را درون یخچال قرار داده و اجازه دهید درب یخچال به مدت ۳ روز بسته بماند تابوهای ناخوشایند به‌کلی برطرف شوند.

در این مدت می‌توانید مواد غذایی که ممکن است خراب شوند را درون یخچال قرار دهید و بهترین بخش در مورداستفاده از این روش این است که از پودر زغال می‌توانید دوباره هم استفاده کنید. کافی است به مدت ۲۰ دقیقه آن را درون فر قرار دهید تا خاصیت خود را بازیابی کند.

رفع بوی بد یخچال با قهوه

بوی نامطبوع یخچالقهوه تازه نه‌تنها باعث از بین رفتن بوی بد یخچال و فریزر می‌شود، بلکه باعث خوشبو شدن آن نیز خواهد شد ، بنابراین اگر به بوی قهوه علاقه‌مند هستید از این روش استفاده کنید.

مقداری قهوه تازه را درون ظرفی خشک و تمیز بریزید و درون یخچال خود قرار دهید و اجازه دهید که ۲ تا ۳ روز آنجا بماند ، به‌این‌ترتیب همه بوهای ناخوشایند درون یخچالتان از بین رفته و بویی معطر در آن ایجاد خواهد شد . همچنین می‌توانید مخلوطی از قهوه و جوش‌شیرین را درون یخچال قرار دهید تا از مزایای دوگانه آن‌ها برای از بین بردن بوهای ناخوشایند و ایجاد رایحه‌ی معطر قهوه بهره‌مند شوید.

رفع بوی بد یخچال با جو دو سر

جو دو سر ماده مؤثر دیگر در از بین بردن بوهای نامطبوع یخچال است . این روش بسیار آسان است و کافی است که یک‌کاسه حاوی جو دو سر را به مدت ۴ تا ۵ روز درون یخچال نگهداری کنید تابوهای ناخوشایند از بین بروند و همچنین می‌توانید از این روش به‌طور دائم برای جلوگیری از بروز بوی ناخوشایند درون یخچال بهره ببرید. فقط لازم است به خاطر داشته باشید که باید کاسه حاوی جو دو سر را در فواصل ۷ تا ۱۰ روز با کاسه جدیدی جایگزین کنید.

رفع بوی بد یخچال با سرکه

برای خلاصی از بوی نامطبوع دورن یخچال می‌توانید به چندین روش مختلف از سرکه استفاده کنید . درست مانند جوش‌شیرین ، سرکه سفید نیز می‌تواند بوهای نامطبوع درون یخچال را از بین ببرد.

سرکه سفید مانند یک ضدعفونی‌کننده قوی عمل می‌کند و همه باکتری‌ها و میکروب‌های ایجادکننده بوی بد را از بین می‌برد، فقط کافی است از آن برای تهیه محلول تمیزکننده یخچال خود استفاده کنید .

یک فنجان سرکه سفید را درون یک‌کاسه ریخته و به مقدر مساوی، آب به آن اضافه کنید و کاسه موردنظر را به مدت ۳ تا۴ روز درون یخچال قرار دهید تا بوهای نامطبوع درون یخچال از بین بروند. شما همچنین می‌توانید از این محلول برای تمیز کردن درون یخچال خود نیز استفاده کنید تا لکه و بوهای ناخوشایند به‌طور کامل از بین بروند .

نکات اجمالی برای از بین بردن بوی بد یخچال

گرفتن بوی بد یخچال

  • باید از ایجاد هر نوع بوی بدی در یخچال جلوگیری کنیم که برای این منظور تمیز کردن مرتب قفسه‌ها و مواد داخل یخچال الزامی است.
  • غذاها و مواد خوراکی در ظرف‌های دربسته عامل مهمی است در کاهش بوهای ایجادشده داخل یخچال.
  • توجه داشته باشید که باید هر ۳-۲ روز یک‌بار به تمام قفسه‌های یخچال سر بزنید و تاریخ‌مصرف مواد درون یخچال را چک کنید.
  • مهم‌ترین کاری که باید برای جلوگیری از ایجاد بوی ناخوشایند درون یخچال خود انجام دهید ، تمیز کردن مرتب آن در فواصل زمانی منظم است.
  • مواد غذایی تاریخ گذشته و یا در معرض خراب‌شدگی را از یخچال خود خارج کنید .
  • در صورت ریخته شدن مواد غذایی به روی طبقات یخچال ، سریع آن را با استفاده از یک دستمال مرطوب یا از محلول سرکه سفید تمیز کنید.
  • با قرار دادن چند دانه میخک درون پرتقال یا لیمو و قرار دادن آن‌ها درون یخچال نیز می‌توانید به از بین رفتن بوی بد یخچال کمک کنید، از این روش برای دور کردن حشرات از منزل خود نیز می‌توانید، استفاده کنید.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x