در متن جامعه

10 مدل استایل شیک مردانه برای پاییز

برای ست کردن و ترکیب رنگ‌ها در لباس به‌ویژه در فصل پاییز که هوا سرد و رنگ برگ‌ها نارنجی است و یک رنگ گرم به شمار می‌رود بهتر است از اصول این‌که چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم، آگاه باشیم.

به گزارش تلنگر؛ ست کردن لباس به ویژه در مردان بیزینس‌من مورد بسیار مهم و حائز اهمیتی است که باید با توجه به وجه شما در نگاه عموم به آن توجه کنید این سؤال که چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را باهم ست کنیم؛ قطعاً برای شما هم پیش‌آمده است. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اصول کلی استایل مردانه را با شما به اشتراک بگذاریم.

چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم؟

در ترکیب رنگ‌های لباس مردانه علاوه بر رنگ لباس باید رنگ پوستتان را در نظر بگیرید تا بتوانید استایل جذابی را برای خودتان به ارمغان آورید. در این مورد با وب‌ پوش همراه باشید تا در انتها یک تیپ جذاب و گیرا را برای خود رقم بزنید. به نظر شما ترکیب رنگ در لباس مردانه باید چگونه باشد؟ در سرکار، مهمانی یا در سفر چطور باید لباس بپوشید؟ چه رنگ‌هایی را ست کنید؟ جواب این سؤال را که چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را باهم ست کنیم را در این مقاله به شما خواهیم گفت.

ست کردن رنگ‌های لباس مردانه در پاییز

چند اصل اساسی در پاسخ به این سؤال که چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم، وجود دارد. به خاطر داشته باشید که آن‌ها را در تمام ترکیب لباس‌هایتان به کار ببرید. ۳ مورد از اصولی‌ترین و پایه‌ای‌ترین موارد را در ادامه با شما مرور می‌کنیم که به خاطر سپردنشان نیز چندان سخت نیست، به‌خصوص اگر جزو آقایان شیک‌پوشی باشید که لباس پوشیدن برایشان جزو موارد مهم است.

اصل اول در پاسخ به سؤال چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم تمرکز روی رنگ‌های خنثی است. رنگ‌های خنثی ازجمله رنگ‌هایی هستند که ترکیب همه آن‌ها با هم نیز جلوه جذابی را به همراه دارد. در نظر داشته باشید که آن‌ها در کنار هم به کار ببرید. منظور از رنگ‌های خنثی، رنگ‌های مشکی، سفید، خاکستری، سرمه‌ای، آبی آسمانی، قهوه‌ای، خاکی و زیتونی است. این رنگ‌ها را می‌توانید به‌سادگی بارنگ‌های دیگر ست کنید. بنابراین، اگر قرار است انواع پیراهن و لباس‌های خارجی و ایرانی را در کمد لباستان قرار دهید، بهتر است بیشتر آن ترکیبی از رنگ‌های خنثی باشد.

قانون شماره دو می‌گوید، حالا به این استایل خنثی کمی رنگ روشن اضافه کنید. البته در این مورد، نیاز به کمی خلاقیت و تجربه هم دارید. اما کم‌کم یاد خواهید گرفت و اصلاً جای نگرانی نیست. دقیقاً تصور کنید قرار است یک غذای رنگی درست کنید که بارنگ‌های روشن روی آن را تزئین می‌کنید. در این قانون تعادل را فراموش نکنید؛ یعنی اگر به رنگ‌های خنثی یک یا دو رنگ روشن اضافه کنید، کفایت می‌کند و قرار نیست رنگارنگ شوید. مثلاً اگر از کت‌ و شلوار زغالی استفاده کردید یک دستمال جیبی زرد یا قرمز می‌تواند جلوه و جذابیت پوششتان را بیشتر کند.

اما برویم سراغ قانون شماره سه که مهم‌ترین قانون است؛ رنگ پوستتان را در نظر بگیرید. برای انتخاب رنگ لباس، اول ببینید که این رنگ به پوستتان می‌آید یا نه، البته برخی هم معتقدند اگرچه رنگ پوست در انتخاب رنگ لباس مهم است، اما نباید آن را در اولویت قرارداد. یعنی اگر شما به رنگ لیمویی علاقه دارید و رنگ پوستتان روشن است، خیلی سخت نگیرید. مانع بزرگی برای انتخاب رنگ لیمویی پیش رویتان نیست. هیچ‌چیز قطعی وجود ندارد اما این قوانین می‌تواند کمکتان کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

بهترین ترکیب رنگ برای لباس مردانه چیست؟

لباس مردانه برای محیط کاردر پاییز برای اینکه بدانیم چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم باید یک چرخه رنگی برای خودمان  در نظر داشته باشم و به کمک آن رنگ‌هایی را که با هم ست می‌شوند را انتخاب کنیم. سه ترکیب رنگ مناسب وجود دارد که شمارا برای انتخاب بهترین ترکیب رنگ برای لباس مردانه کمک می‌کنند. این ترکیب رنگ‌ها را در ادامه مقاله چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم به شما معرفی می‌کنیم.

رنگ‌های مکمل

منظور از این رنگ‌ها، رنگ‌هایی هستند که کاملاً مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. تضاد مشخصی دارند که داشتن همین تضاد آن‌ها را زیبا کرده است. مثلاً رنگ‌های سفید و مشکی مکمل یکدیگرند و در تضاد با هم به زیبایی جالبی خواهند رسید.

رنگ‌های آنالوگ

این رنگ‌ها معمولاً در ترکیب رنگ‌ها به‌صورت یک‌درمیان وجود دارند. درواقع تناژی از رنگ‌ها هستند که تا حدی شبیه به هم بوده و زمانی که قصد استفاده از رنگ‌های مکمل را ندارید، می‌توانید رنگ‌های آنالوگ را در کنار هم به کار ببرید.

رنگ‌های سه گانه

نوع دیگری از رنگ‌ها هستند که در چرخه رنگی در سه‌نقطه مساوی قرار گرفته‌اند. مثلث متساوی‌الاضلاعی را در نظر بگیرید که هر سه رأس آن سه رنگ نشاط‌آور و پرتحرک قرار دارد. البته بهتر است یک رنگ را به‌عنوان رنگ اصلی و رنگ‌های دیگر را رنگ پایه برای آن در نظر بگیرید. در واقع رنگ اصلی همان رنگ رأس بالایی است که رنگ‌های پایه، دو رأس مجاور را تشکیل می‌دهند.

استایل‌های مختلف و نحوه ست کردن رنگ‌های آن‌ها

حال به سراغ اصول و نکات مهم در ترکیب رنگ‌های پاییزی مردانه می‌رویم که مشکل اصلی شمارا در چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم، به شمار می‌رود. در ادامه به‌صورت جزئی و تا حد امکان رنگ‌هایی را مد نظر داریم که ممکن است در میان استایل‌ها جزو پرطرفدارترین به شمار بروند.

ترکیب رنگ لباس‌های محیط کار

محیط کار همواره از مکان‌هایی است که برای انتخاب لباس با سؤال چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم روبه‌رو هستیم. در محیط کار اگرچه یک موقعیت رسمی است؛ اما الزامی نیست که از رنگ‌های خنثی و کسل‌کننده استفاده کنید. می‌توانید برای لباس محل کار از کت‌وشلوار خاکستری با اکسسوری‌های متناسب با آن استفاده کنید.

ترکیب رنگ لباس مردانه اسپرت

نحوه ست کردن لباس پاییزی اسپورتبرخی از ما به دنبال استایل اسپرت هستم اما نمی‌دانیم چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم. برای تیپ اسپرت می‌توانید از تی‌شرت رنگ روشن با شلوار جین و کفش ورزشی سفید بهره بگیرید. ترکیب سفید و جین آبی نیز به همراه کفش ورزشی سفید انتخاب مناسبی است.

ترکیب رنگ لباس مردانه رسمی

اگر مراسمی رسمی یا مجلسی دعوت هستید و سؤال چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم شما را بازهم آزار می‌دهد، بهتر است رنگ شتری را در انتخاب خود قرار دهید. ترکیب رنگ شتری و قهوه‌ای در کنار رنگ آبی و قرمز، یک استایل جذاب رسمی بوده و با ترکیب رنگ لباس مجلسی مردانه نیز مناسب است.

ترکیب رنگ شلوار و پیراهن

در صورتی که در یک موقعیت غیررسمی قرار دارید، می‌توانید از ترکیبی از رنگ شلوار و پیراهن استفاده کنید که متناسب و البته شاد باشند. مثلاً ترکیب تیشرت یا پیراهن سفید با شلوار جین و کفش ورزشی سفید نیز گزینه مناسبی است.

ترکیب رنگ سرمه‌ای در لباس مردانه

ترکیب رنگ سورمه ای برای ست کردن لباس پاییزه مردانهیکی از رنگ‌های محبوب و پرکاربرد در لباس‌های مردانه، رنگ سرمه‌ای است. این رنگ را می‌توانید همراه بارنگ‌های روشن به کار ببرید. مثلاً رنگ سرمه‌ای در کنار رنگ سفید کمک می‌کند تا جذاب‌تر به نظر برسید. صورتی کمرنگ و آبی آسمانی نیز انتخاب مناسبی برای رنگ‌های پایه‌ای بارنگ‌های اصلی سرمه‌ای است.

ترکیب رنگ جگری در لباس مردانه

ترکیب رنگ لباس جگری مردانهدر میان ترکیب رنگ لباس مردانه، رنگ جگری را می‌توان گزینه جالب و شمارا بسیار خاص جلوه دهد. رنگ‌های شیک و کلاسیکی مانند جگری پاسخ قاطعی برای سؤال چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم، می‌باشد. با رنگ جگری می‌توانیم ترکیب رنگ جذابی را برای خود بسازیم که البته باید در این مورد هوشمندانه عمل کنیم. برای ست کردن با آن باید دنبال رنگ‌هایی باشیم که در ترکیب با رنگ جگری متناسب باشد. پیشنهاد ما استفاده از رنگ سرمه‌ای و جگری با هم است. قطعاً یک استایل جذاب و دلربا خواهید داشت که هیچگاه از مد نمی‌افتد. رنگ‌های سفید، مشکی، خاکستری و قهوه‌ای هم در ترکیب با جگری گزینه مناسبی است.

ترکیب رنگ سبز در لباس مردانه

ترکیب سبز در ست لباس مردانهیکی از اصول ست کردن رنگ لباس مردانه که در پاسخ چگونه ترکیب رنگ های پاییزی را با هم ست کنیم، قرار می‌گیرد، استفاده از ترکیب رنگ‌ها است. در مورد رنگ سبز هم این نکته را به‌خاطر داشته باشید که ترکیب‌های تونالیته سبز تیره، زیتونی و خاکی می‌تواند گزینه مناسبی برای ست کردن با این رنگ باشد. البته اگر رنگ اصلی‌تان سبز است، در نظر داشته باشید که از رنگ‌های با توجه کمتر و ساده‌تر استفاده کنید که رنگ سبز اصلی را تحت تأثیر قرار ندهد. مثلاً رنگ‌های سرمه‌ای یا سفید در ترکیب با رنگ سبز انتخاب مناسب‌تری است.

ترکیب رنگ بژ در لباس مردانه

رنگ بژ را به‌خوبی می‌توانید با رنگ‌های روشن ترکیب کرد. استفاده از رنگ‌های سفید، آبی یا کرم به همراه رنگ بژ ظاهر جذابی را به شما می‌بخشد. البته این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ بژ تناژهای مختلفی دارد. مثلاً اگر رنگ بژ با تن زرد را انتخاب کنید، ترکیب رنگ مناسب برای آن استفاده از رنگ‌های تیره‌تر مثل سرمه‌ای یا خرمایی است.

ترکیب رنگ مشکی در لباس مردانه

یکی از پرکاربردترین، محبوب‌ترین و جذاب‌ترین رنگ‌ها در ترکیب لباس مردانه، رنگ مشکی است. این رنگ، به‌ سادگی با انواع رنگ‌ها ست شده و می‌تواند یک جذابیت خاصی به شما ببخشد. بهترین گزینه‌هایی که می‌توانید با رنگ مشکی ست کنید، استفاده از رنگ سفید است. یک ظاهر شیک و رسمی برای ترکیب رنگ پیراهن و شلوار مردانه است.

ترکیب رنگ سفید در لباس مردانه

ترکیب رنگ سفید در لباس مردانهاگر رنگ سفید را انتخاب می‌کنید، دست روی یک رنگ خنثی و جذاب گذاشتید که می‌توانید با رنگ‌های مشکی، آبی و سرمه‌ای و به طور کلی همه رنگ‌هاست کنید.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بم خودرو

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x