سلامت

کاشت ابرو نچرال + تمام روش های مراقبتی

ابرو یکی از عنصر های زیبایی صورت است. بنابراین بسیاری از افراد به کاشت ابرو نچرال رو می آورند تا زیبایی چهره خود را کامل کنند. شما اگر به چهره ها کمی دقت کنید، کسانی که ابرو پرتری دارند به نسبت افراد بور چهره جذاب تری دارند.

به گزارش تلنگر؛ کاشت ابرو نچرال برای افرادی که ابروی آن ها  کم رنگ و کم پشت است، یا ابروی آن ها به هر دلیلی ریخته است اهمیت دارد. چرا که این افراد به دنبال بهترین روش برای کاشت هستند تا نتیجه خوبی از کاشت خود بگیرند.

کاشت ابرو نچرال چست؟

کاشت موی ابرو یک روش ترمیم مو برای درمان ریزش مو در ناحیه ابرو است. برای هر فردی، ابروها نقش مهمی در برداشت اول دارند. بیشتر از چشمان شما، ابروها به تکمیل ویژگی های صورت شما کمک می کنند.

وقتی مردم به شما نگاه می کنند، ابروها به آنها کمک می کند تا چهره شما را تشخیص دهند و به خاطر بسپارند و همچنین به شما کمک می کنند تا از نظر احساسی خود را ابراز کنید.

آیا کاشت ابرو نچرال درمانی است؟

روش کاشت ابرو یک روش درمانی مو است که به پزشک اجازه می دهد موهای سالم را از نواحی اهداکننده بدن به ناحیه ابرویی که هیچ مویی رشد نمی کند برداشته و منتقل کند. فولیکول های موی سالم پس از انتقال به ناحیه ابرو شروع به تولید تارهای موی سالم می کنند. این به آن ظاهر کامل تری می بخشد.

چه کسانی می توانند کاشت ابرو نچرال داشته باشند؟

ممکن است فرد به دلایل زیادی تصمیم به انتخاب درمان ریزش موی ابرو بگیرد. این شامل:

  • سوختگی هایی که فولیکول های مو در ناحیه ابرو آسیب دیده است.
  • تریکوتیلوم آنیا: تریکوتیلومانیا (trichotillomania; TTM) یک وضعیت شایع و ناتوان‌کننده است که با کشیدن مکرر مو منجر به ریزش مو می‌شود. TTM می‌تواند با دیسترس و اختلال زیادی همراه باشد. هم‌چنین ممکن است با دیگر بیماری‌های روانپزشکی (به نام کوموربیدیتی) مانند اختلالات افسردگی و اضطراب همراه باشد.
  • افزایش تعداد ابروهای کنده شده در یک مدت زمان طولانی.
  • ریزش موی ژنتیکی در ابروها که درمانی به غیر از کاشت ندارد. و این افراد مجبور به کاشت هستند.

روش کاشت ابرو

کاشت ابرو نچرال کاری است، که جراحان هنگام انجام جراحی کاشت موی ابرو انجام می دهند. انجام عمل کاشت ابرو همانند روش کاشت مو برای بازگرداندن مو در پوست سر انجام می شود.

تنها تفاوت در ناحیه گیرنده است که در آن، به جای پوست سر، مو به ناحیه ابرو منتقل می شود. موهای سالم از نواحی اهداکننده پوست سر یا هر قسمتی از بدن برداشته شده و به ناحیه ابرو منتقل می شود. بیمارانی که ابروهای کم پشت یا بدون ابرو دارند ممکن است از این روش پیشرفته بهره ببرند.

متخصص مو که عمل ترمیم ابرو را در BHHR انجام می دهد، معمولاً از تکنیک FUE استفاده می کند. تکنیک FUE شامل برداشت موهای سالم از ناحیه اهداکننده پوست سر با دستگاه پانچ است که اطراف هر واحد فولیکولی را برش می‌دهد و هیچ جای زخم خطی در محل باقی نمی‌گذارد.

آماده سازی تارهای موی برداشت شده برای کاشت در ناحیه ابرو معمولاً زیر میکروسکوپ انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که تعداد تارهای مو برای پوشاندن کامل محل ابرو کافی است.

سپس موهای پیوند برداشته شده در سوراخ های کوچکی که در محل گیرنده ایجاد شده است کاشته می شوند. در انجام کاشت ابرو بسیار دقت می شود زیرا کاشت موی پیوندی به دقت بالایی نیاز دارد.

برای دستیابی به ظاهر طبیعی تر، باید تارهای مو را در برش های کوچک با زاویه مناسب قرار دهید. بعد از کاشت موی ابرو نیازی به بخیه نیست زیرا چاقوی جراحی هیچ برشی ایجاد نمی کند.

بهبودی زمان بسیار کوتاهی خواهد داشت زیرا کل این روش جراحی میکروسکوپی است. هیچ عفونت یا عوارض جانبی وجود نخواهد داشت زیرا جراح از موهای اهدا کننده بیمار استفاده می کند. تنها چند هفته پس از عمل، بیمار شروع به تجربه ابروهای پری می کند که طبیعی به نظر می رسند.

مراقبت های بعد ازکاشت ابرو نچرال

مراقبت کاشت ابرو

برای به دست آوردن بهترین نتایج و جلوگیری از هر گونه مشکلی، مهم است که بعد از درمان از ابروهای خود مراقبت کنید. درست مانند هر عمل جراحی، شما باید به بدن خود فرصت دهید تا بهبود یابد.

از مالش خود داری کنید

برای شروع، به هیچ وجه از دست زدن به ابروهای خود اجتناب کنید.  این به کاهش خطر ابتلا به عفونت کمک می کند، که قطعاً نمی خواهید! در روز اول، می‌توانید ابروهای خود را با اسپری فولیکول نمکی اسپری کنید تا بهبودی را بهبود بخشد. بعد از ۲۴ ساعت می توانید صورت و ابروهای خود را به آرامی با شامپوی مخصوص بشویید و خشک کنید.

هر کاری که انجام می دهید، در این مدت پیوندهای خود را به هیچ وجه مالش ندهید. این توصیه پس از پیوند به شما داده خواهد شد.

از نور خورشید فاصله بگیرید

حدود ۳-۷ روز، پوسته هایی که در آن گرافت های شما قرار داده شده اند شروع به ریزش می کنند. می توانید پس از ریزش پوسته پوست خود کمی قرمزی خفیف داشته باشید و موهای کاشته شده در طی ۲ تا ۳ هفته آینده می ریزند. این کاملا طبیعی است!

در ماه اول پس از پیوند از نور خورشید اجتناب کنید و اگر بیرون می روید از کلاه استفاده کنید تا آنها را در سایه نگه دارید.

لباس مناسب بپوشید

حداقل تا ۵ روز بعد از پیوند ابرو لباس‌های دکمه‌دار و زیپ‌دار بپوشید. لباس‌های جلوبسته مانند تی‌شرت که برای پوشیدن باید آن‌ها را از سر عبور دهید، باعث جابجایی و کنده شدن موهای کاشته شده می‌شوند.

 در معرض نور آفتاب قرار نگیرید

نور مستقیم اشعه‌های مضری دارد. به همین دلیل تابش مستقیم نور خورشید روی ابروهای کاشته شده باعث آسیب‌های جدی به فولیکول‌ها می‌شود. برای محافظت از آن‌ها در مقابل نور خورشید می‌توانید از عینک‌های آفتابی بزرگ یا کلاه‌های لبه‌دار استفاده کنید.

نحوه خوابیدن صحیح

در مراقبت بعد از کاشت ابرو نچرال خوابیدن مهم است. تورم، سنگینی صورت، سردرد و حتی بدخواب شدن از عوارض جانبی هر عمل جراحی است. نحوه خوابیدن شما در جلوگیری یا کاهش بعضی از این عوارض موثر است. ۳ تا ۴ روز بعد از عمل هنگام خواب، سر خود را بالاتر از حالت معمول قرار دهید و به صورت نیمه نشسته بخوابید.

بدین منظور می‌توانید از چند بالش استفاده کنید. دقت کنید که زاویه کمرتان باید ۴۵ درجه باشد. به هیچ عنوان روی شکم نخوابید و از برخورد ابروهایتان با بالش یا هر چیز دیگری جلوگیری کنید.

ورزش سنگین ممنوع

حداقل یک هفته بعد از کاشت ابرو از ورزش و انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنید. ورزش سنگین تورم، خونریزی، جابجایی یا ریزش گرفت‌ها را تشدید می‌کند.

بعد از یک هفته می‌توانید به فعالیت‌ها و ورزش‌های سبک خود بپردازید ولی کماکان تا هفته دوم از ورزش‌های سنگین مانند دو، دوچرخه‌سواری، گلف و بدنسازی پرهیز کنید. شنا یا رفتن به سونا و استخر هم در دوران نقاهت کاشت ابرو اصلا توصیه نمی‌شود.

از فعالیت‌هایی که باعث عرق کردن می‌شوند، بپرهیزید

فعالیت‌های سنگین یا ورزش کردن باعث عرق کردن در ناحیه پیشانی می‌شوند. عرق‌های پیشانی به سمت ابروها سرازیر شده و تمام آلودگی‌ها را با خود به آنجا می‌برند. تجمع عرق‌ها و جذب آلودگی باعث عفونت زخم‌ها و آسیب به فولیکول‌ها می‌شود.

شستشوی صحیح صورت را بیاموزید

شست و شو ؛ به صورت روزانه و اصولی تجمع آلودگی جلوگیری کرده و خطر عفونت را کاهش می‌دهد. در روزهای ابتدایی با استفاده از اسپری، محلول شامپو و آب ولرم را به ابروها بپاشید و با ضربه زدن‌های ملایم و مداوم آن‌ها را بشویید. برای این کار می‌توانید از شامپوی بچه یا هر شامپویی که پزشکتان تجویز کرده است، استفاده کنید.

از لوازم آرایش استفاده نکنید

مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی برای ابروهای کاشته شده مانند سم عمل می‌کنند؛ دوره نقاهت کاشت ابرو نچرال را طولانی کرده و حتی مانع از رشد ابروها و باعث ریزش آن‌ها می‌شوند.

بنابراین تا حداقل ۲ هفته بعد از کاشت، ابروها را آرایش نکنید. رنگ کردن ابروها از هفته چهارم بلامانع است.

از استرس دوری کنید

استرس و بیماری‌های روحی یکی از مهم‌ترین دلایل ریزش ابروهاست. هورمون‌هایی که در اثر استرس ترشح می‌شوند، تاثیر مخربی روی فولیکول‌های مو گذاشته و رشد آن‌ها را با مشکل مواجه می‌کنند. ابروهای کاشته شده در هفته‌های دوم و سوم شروع به ریزش می‌کنند. ممکن است این پدیده استرس شما را افزایش دهد. اما خوب است بدانید که ریزش ابروها یکی از مراحل رشد طبیعی آن‌هاست و از ماه سوم به بعد رشد فولیکول‌ها از سر گرفته می‌شود.

ابروهای خود را با داروهایی که پزشک داده، مرطوب نگه دارید

بعد از کاشت ابرو شاهد پوسته‌ها و زخم‌های ریزی در ناحیه ابرو خواهید بود. این پوسته‌ها بعد از حدود یک هفته شروع به ریزش خواهند کرد. اما لازم است که شما در این مدت مرطوب کننده ابرو را به صورت مرتب فراموش نکنید تا از خونریزی جلوگیری شود. یک روز بعد از عمل می‌توانید داروهایی که پزشک تجویز کرده است، را هر ۲ یا ۳ ساعت یک بار استفاده کنید.

داروهایی که پزشک تجویز کرده مصرف کنید

بعد از اتمام کاشت ابرو نچرال ، پزشک یک نسخه چاپی از داروهایی که باید مصرف کنید، برایتان تجویز می‌کند. استفاده از این داروها برای جلوگیری از درد، تورم، عفونت و غیره موثر است. مشاوران کلینیک صدف تا مدت‌ها بعد از کاشت اوضاع شما را پیگیری خواهند کرد.

تغذیه مناسبی داشته باشید

دوران نقاهت کاشت ابرو نچرال نیازمند رژیم غذایی خاصی نیست. فقط کافی است تمام مواد مورد نیاز برای رشد و تقویت موها را در برنامه غذایی خود جا دهید. این مواد شامل پروتئین‌ها، انواع ویتامین‌ها، میوه‌ها و سبزیجات می‌شود.

مولتی ویتامین و مکمل مصرف کنید

ویتامین‌های E و B کمپلکس برای بهبود زخم‌ها و تقویت پوست و مو بسیار مفیدند. خوردن مواد غذایی شامل این ویتامین‌ها و مواد معدنی مانند روی و آهن در دوران نقاهت به شدت توصیه می‌شود. قرص‌های تقویتی و مکمل‌های غذایی از طرف کلینیک صدف تجویز خواهد شد.

الکل و دخانیات مصرف نکنید

مصرف الکل و دخانیات روند بهبود زخم را با مشکل روبه‌رو می‌کند. مصرف الکل با بعضی داروهای تجویزی مانند آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند منجر به کما شود. محض اطمینان و برای کوتاه شدن دوران نقاهت کاشت ابرو، پیشنهاد می‌کنیم حداقل یک ماه قبل از عمل و دو هفته بعد از عمل از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید.

از زخم ناحیه اهداکننده مراقبت کنید تا عفونت نکند

کاشت ابرو نچرال، یک عمل زیبایی است و مانند تمام عمل‌های جراحی، می‌تواند عوارضی مانند عفونت داشته باشد. انجام کاشت ابرو در یک پیزشک معتبر و با رعایت استانداردها احتمال بروز عفونت را بسیار ناچیز می‌کند. با این حال برای اطمینان، زخم‌های ناحیه اهداکننده را با تا چند روز بعد از عمل با فشار مستقیم آب نشویید و در معرض نور خورشید قرار ندهید.

انتهای مطلب/آ.ع

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بم خودرو

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x