در متن جامعه

چگونه در خانه موهایمان را به رنگ فانتزی دربیاوریم؟

در این مقاله به انواع رنگ های فانتزی برای مو که پرطرفدار نیز هستند خواهیم پرداخت و به شما نحوه گذاشتن رنگ مو فانتزی در خانه را آموزش می‌دهیم.

به گزارش تلنگر؛ در سال های اخیر رنگ های فانتزی روی لاین مد قرار داشتند و نوجوانان و جوانان بیشتر جذب این رنگ مو می‌شدند. جذابیت این رنگ ها باعث شده تا هر سال یک رنگ خاص برای مو در مد انتخاب شود. اما با این حال بازهم رنگ هایی هستند که همیشه طرفداران خاص خودشان را دارند و از مد نمی افتند. رنگ کردن مو با رنگ های فانتزی کار حساس و دشوار است. اگر فکر می‌کنید که امکان سوزاندن یا زرد شدن مویتان وجود دارد، به یک آرایشگاه  حرفه ای بروید تا رنگ مو فانتزی که دوست دارید را برایتان بگذارد. در ادامه نحوه رنگ کردن مو را در خانه با رنگ های فانتزی آموزش خواهیم داد.

پرطرفدار ترین رنگ مو فانتزی ۲۰۲۴

رنگ مو فانتزی اصولا به رنگ هایی گفته می‌شود که هیچ کس به صورت طبیعی آن را ندارد و با دکلره یا بدون دکلره رنگ موی فانتزی را روی موهایش می‌گذارد. این که چرا این رنگ ها اکنون بین جوانان پرطرفدار است بیشتر به دنیای مد و فشن مربوط می‌شود. ازآنجا که یکسری از این رنگ ها بسیار پرطرفدارهستند، امروز تصمیم گرفتیم تا با آموزش رنگ مو فانتزی در خانه با شما همراه شویم.

رنگ موی یخی نقره ایرنگ مو نقره ای

یکی از شیک ترین و زیباترین رنگ مو فانتزی، رنگ موی یخی نقره ای است که بر روی موهای دکلره شده و یا پایه ی روشن‌تر از ۷ به خوبی در خواهد آمد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشت این است که رنگ موی یخی نقره ای، سن  شما را بیشتر از سن واقعی ‌تان نشان خواهد داد. برای ساخت این رنگ مو باید یک تیوپ کامل رنگ بلوند نقره ای شماره۳ را به ۳ سانتی متر وارسیون خاکستری، ۳۹ سانتی متر وارسیون نقره ای ۲۲ درصد و اکسیدان شماره ۱ ترکیب کرد.

رنگ موی قرمزرنگ مو فانتزی قرمز

این رنگ فانتزی بسیار خاص است ولی متاسفانه بیشتر خانم‌ها رنگ موی قرمز را با رنگ بادمجانی و شرابی اشتباه می‌گیرند. رنگ موی قرمز، برای خانم‌هایی مناسب است که پوستی روشن دارند. به طوری که، زیبایی چهره ی آن‌ها را دوچندان می‌کند. تهیه ی ترکیب این رنگ مو، کاری بسیار ساده است. به گفته ای که در منزل نیز می‌توان آن‌را تولید کرد.‌ برای ساخت رنگ موی قرمز، باید رنگ بلوند قرمز تیره شماره ۶.۶۶ را با ۳۰ سانتی متر اکسیدان شماره ۱ و ۳۰ سانتی متر وارسیون قرمز مخلوط کرد.

رنگ موی سبزرنگ مو سبز فانتزی

یکی از زیباترین رنگ مو فانتزی، رنگ موی سبز است که برای استفاده از آن به دکلره کردن نیازی نیست. ساخت این رنگ مو راحت است و احتمالا در دفعه ی اول، این رنگ مو حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد شبیه به چیزی است که می‌خواهید. اما در کل، ساخت ترکیب زیبای این رنگ مو به مهارت و تکرار و تمرین کافی نیازمند است. برای ساخت رنگ موی سبز باید نصف تیوپ رنگ زیتونی شماره ۷ را به دو بند انگشت وارسیون سبز، اکسیدان ۹ درصد و دو پیمانه پودر دکلره سبز ترکیب کرد.

رنگ موی دودیرنگ مو دودی

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین رنگ مو فانتزی در بین خانم‌های جوان و میانسال، رنگ موی دودی است. ساخت این رنگ مو در منزل، بسیار ساده است. به طوری که برای ساخت رنگ موی دودی باید نصف تیوپ رنگ بلوند دودی روشن شماره ۸ را با ۴۰ سانتی متر اکسیدان شماره ۱ و ۵ سانتی متر وارسیون دودی ۱۱ درصد ترکیب کرد.

رنگ موی بنفش روشنرنگ مو بنفش

یکی از محبوب ترین و پراستفاده ترین رنگ مو فانتزی در بین خانم‌های جوان، رنگ موی بنفش روشن است. این رنگ موی پاستلی، به شکلی خیلی شکلی زیبا بر روی موهای دکلره می‌نشیند. به طوری که برای خانم‌هایی با رنگ پوست روشن بسیار مناسب است و چهره ی آن‌ها را جذاب تر نشان می‌دهد. اگر موهای شما مقداری تیره است، باید حداقل دو دفعه این رنگ مو را تکرار کنید تا رنگ بنفش روشن شکل بگیرد. برای ساخت این رنگ مو باید نصف تیوپ رنگ بنفش شماره ۶ را با یک و نیم بند انگشت وارسیون بنفش، یک بند انگشت وارسیون آبی و یک پیمانه پودر دکلره، مخلوط کنید و به مدت ۴۵ دقیقه بر روی موهای خود قرار دهید.

رنگ مو آبی

نگ آبی بر روی موی دکلره شده نیز نکته دارد. حتما موهایتان را با دکلره حداقل به پایه ۸ برسانید. سپس با شامپو ضد زردی حتما زردی رنگ را بگیرید. سپس رنگ آبی را با اکسیدان شماره ۱ روی موها قرار دهید. اگر این کار را نکند. زردی مو با رنگ آبی ترکیب می گردد. سپس به جای آبی, رنگ سبز حاصل می گردد.

آموزش رنگ مو فانتزی بلوند آبی لاجوردی

 • رنگ مو پایه ۸ (با توناژ طلایی – نقره ای- زیتونی)
 • بلوند نقره ای پایه ۹
 • پودر دکلره فانتزی آبی دو پیمانه
 • پودر دکلره خاکستری سه پیمانه
 • واریاسیون نقره ای سه بند انگشت
 • رنگ مو دودی پایه ۸ – نصف تیوپ
 • اکسیدان ۹ درصد

آموزش رنگ مو آبی اقیانوسیآبی اقیانوسی

 • پایه ۸ با توناژ نقره ای یا زیتونی
 • رنگ مو نقره ای پایه ۹ یک تیوپ
 • رنگ مو دودی پایه ۷ نصف تیوپ
 • رنگ مو خاکستری یک چهارم تیوپ
 • واریاسیون نقره ای و خاکستری و آبی سه بند انگشت
 • واریاسیون دودی یک یند انگشت
 • پودر دکلره آبی دو پیمانه
 • اکسیدان ۶ درصد

رنگ مو هایلایت آبیBlue highlight hair color

 • دکلره توسط مش فویلی یا سوزنی تا پایه ۸
 • شستشو با شامپو ضد زردی و حذف زردی
 • رنگ مو نقره ای پایه ۹ یک تیوپ
 • رنگ مو دودی پایه ۸ نصف تیوپ
 • پودر دکلره آبی یک پیمانه
 • واریاسیون نقره ای سه بند انگشت

رنگ آبی فانتزی بدون دکلرهآبی بدون دکلره

 • موهای طبیعی رنگ نشده یا موی رنگ شده از پایه ۵ تا ۷ با توناژ قهوه ای یا زیتونی
 • رنگ مو دودی پایه ۷ نصف تیوپ
 • واریاسیون آبی سه بند انگشت
 • پودر دکلره آبی یک و نیم پیمانه
 • واریاسیون نقره ای یک بند انگشت
 • اکسیدان ۹ درصد

رنگ مو آبی لاجوردی روشنآّبی لاجوردی

 • موهای طبیعی رنگ نشده یا موی رنگ شده از پایه ۵ تا ۷ با توناژ قهوه ای یا زیتونی
 • رنگ مو دودی پایه ۸ نصف تیوپ
 • رنگ مو نقره ای پایه ۹ یک تیوپ
 • رنگ مو زیتونی پایه ۸ یک تیوپ
 • واریاسیون آبی و سبز یک بند انگشت
 • پودر دکلره آبی یک پیمانه
 • پودر دکلره سبز دو پیمانه
 • اکسیدان ۹ درصد

این رنگ مو آبی فانتزی، بر روی موهای دکلره نشده، خوب جواب می دهد. برای ساخت این رنگ مو باید یک تیوپ رنگ بلوند نقره ای شماره ۹، سه پیمانه پودر دکلره خاکستری، دو پیمانه پودر دکلره آبی فانتزی، نصف تیوپ رنگ دودی شماره ۸، سه بند انگشت وارسیون نقره ای را با مقدار مناسب اکسیدان شماره ۹ مخلوط کرد.‌

رنگ موی شرابی صورتیرنگ مو صورتی شرابی

یکی از زیباترین رنگ موها، رنگ موی شرابی صورتی است که در آن هاله ای از دو رنگ شرابی و صورتی دیده می‌شود. رنگ این رنگ موی فانتزی با توجه به محیطی که در آن قرار می‌گیرد، می‌تواند متفاوت دیده شود و موها را چند برابر زیباتر نشان دهد. برای ساخت این رنگ موی شرابی صورتی در منزل، باید یک تیوپ رنگ شرابی شماره ۶ را با یک پیمانه پودر دکلره صورتی فانتزی، سه چهارم تیوپ رنگ هایلایت یاسی، یک بند انگشت وارسیون بنفش و آبی را با مقدار کافی اکسیدان ۹ درصد مخلوط کرد.‌ یکی از مهم‌ترین نکات در ساخت این رنگ مو، این است که باید آن‌را به مدت ۴۵ دقیقه بر روی موهای خود قرار دهید .

رنگ موی نارنجی یا پاییزیرنگ مو پاییزی

یکی از پراستفاده ترین رنگ مو فانتزی در بین خانم‌های میانسال، رنگ موی پاییزی است.‌ این رنگ مو بر روی موهای دکلره نشده اما پایه ی روشن تر از ۵، به خوبی می‌نشیند. در ساخت این رنگ مو باید  دقت و مهارت کافی داشت. زیرا ریزترین اشتباه می‌تواند رنگ آن‌را به رنگ هویجی عوض کند. در تهیه‌ ی این رنگ موی فانتزی باید یک تیوپ رنگ مسی پایه ی ۶ را به یک چهارم تیوپ رنگ عسلی پایه ۸، نصف تیوپ رنگ کاپوچینو و یک چهارم تیوپ رنگ هایلایت پیازی و اکسیدان ۹ درصد ترکیب کرد.

رنگ موی سرمه ایرنگ مو سرمه ای

یکی از زیباترین رنگ مو فانتزی که در بین خانم‌ها، هیچ گونه محدودیت سنی ای ندارد و برای همه نوع رنگ پوستی مناسب است، رنگ موی سرمه ای است. برای تهیه ‌ی این رنگ مو باید نصف تیوپ رنگ دودی پایه ۷ را به یک و نیم پیمانه پودر دکلره آبی، ۳ بند انگشت وارسیون آبی، یک بند انگشت وارسیون نقره ای و مقدار مناسب اکسیدان ۹ درصد ترکیب کرد و آن‌را به مدت ۴۵ دقیقه روی موها قرار داد.

رنگ موی یاسیرنگ مو فانتزی یاسی

یکی از شیک ترین و باکلاس ترین رنگ مو فانتزی در بین دختر خانم‌ها، رنگ موی یاسی است. این رنگ مو، بسیار زیباست و چهره ی شما را به شکلی ملیح تر و دخترانه تر تغییر می‌دهد. برای ساخت این رنگ مو باید یک تیوپ کامل رنگ یاسی را با دو ۲ بند انگشت وارسیون بنفش، دو سانتی متر وارسیون نقره ای، یک پیمانه پودر دکلره یاسی را با رنگ موی شماره ۱۰ مخلوط کرد.

رنگ موی بادمجانیرنگ مو بادمجانی

یکی از پرطرفدارترین رنگ مو فانتزی در بین خانم‌ها، رنگ موی بادمجانی است. این رنگ مو، چهره ی شما را به شکلی زیبا تر و ملیح تر نشان می‌دهد. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد این رنگ مو این است که در ترکیب آن از رنگ زیبای شرابی استفاده می‌شود پس تا مدت‌ها بدون دکلره کردن، نمی‌توانید رنگ موی خود را عوض کنید. برای ساخت این رنگ موی پاستلی باید ۶۰ میلی لیتر رنگ شرابی روشن را با ۳۰ میلی لیتر رنگ آلبالویی، ۴۰ میلی لیتر رنگ دودی، ۶۰ میلی لیتر رنگ بادمجانی روشن و اکسیدان شماره ۲ مخلوط کرد. این رنگ موی بادمجانی بر روی موهای با پایه ی روشن‌تر از ۶، خیلی دقیق بدست می آید.

رنگ موی صورتیPink hair color

یکی از شیک ترین رنگ مو فانتزی که در بین خانم‌های با پوست روشن، بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، رنگ موی صورتی است. برای ساخت این رنگ مو باید ۱۰ سانتی متر رنگ بلوند دودی روشن با پایه ی ۸.۱ را به ۳ سانتی متر رنگ قهوه ای قرمز متوسط با پایه ۴.۶۶، ۱۰ سانتی متر وارسیون دودی و ۳۰ سی سی اکسیدان شماره ۱ ترکیب کرد.

رنگ موی هلویی؛ رنگ ترند سال ۲۰۲۴ رنگ مو ترند سال 2024

یکی از جذاب ترین و پراستفاده ترین رنگ مو فانتزی در بین خانم‌های جوان و با پوست روشن، رنگ هلویی است. این رنگ چهره ی شما را چند برابر زیباتر و ملیح تر نشان می‌دهد. برای ساخت این رنگ موی پاستلی باید نصف تیوپ رنگ موی شماره ی ۸.۸ را به ۲ سانتی متر وارسیون بنفش و به همراه دکلره پایه ۸ اضافه کرد.

رنگ موی صحرایی مسیCopper desert hair color

یکی از خاص ترین رنگ موهای پاستلی که در بین خانم‌های با پوست تیره، بسیار مرسوم است، رنگ موی صحرایی مسی است. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید برای استفاده از این رنگ موی بی نهایت زیبا بدانید، این است که پایه ی موی طبیعی رنگ نشده باشد یا پایه ی رنگ مو با رنگ های با توناژ قهوه ای یا طلایی، با پایه بیشتر از ۵، رنگ شده باشد. برای تهیه ی این رنگ مو باید نصف تیوپ رنگ مو مسی پایه ۷ را به یک چهارم تیوپ رنگ برنز پایه ۶، یک چهارم تیوپ رنگ صحرایی و مقدار کافی اکسیدان ۹ درصد ترکیب کرد.

رنگ موی شکلاتی عسلیرنگ موی شکلاتی عسلی

شیک ترین رنگ موی فانتزی، رنگ موی شکلاتی عسلی است که چهره ی خانم‌های با پوست روشن را چند برابر زیباتر و جذاب‌تر نشان می‌دهد. البته بهتر است بدانید که برای استفاده از آن، باید پایه ی موی طبیعی رنگ نشده باشد یا پایه ی رنگ مو با رنگ‌های با توناژ قهوه ای یا طلایی از پایه ۵ به بالا، رنگ شده باشد. در ساخت این رنگ مو باید یک چهارم تیوپ رنگ مو فندقی پایه ۷ را به یک چهارم تیوپ رنگ موی بلوند شکلاتی پایه ۷، نصف تیوپ رنگ موی عسلی پایه ۸، یک بند انگشت وارسیون دودی و مقدار مناسب اکسیدان ۹ درصد ترکیب کرد.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x