آموزش و پرورش

بورسیه های تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان در سال تحصیلی 2024

برای اپلای تقریبا اکثر بورسیه های تحصیلی در سراسر دنیا شما نیاز به مدرکزبان انگلیسی خواهید داشت اما برخی از کشور ها به بورسیه بدون مدرک زبان هم ارائه می دهند.

به گزارش تلنگر، کشورهایی که بدون مدرک زبان بورسیه های تحصیلی ارائه می دهند اندک هستند و همچنین رقابت در آنان شدید است. البته قابل توجه است که دارا بودن مدرک زبان انگلیسی شانش شما را برای گرفتن بورسیه تا حد خیلی زیادی افزایش می دهد.

انواع بورسیه های تحصیلی بدون مدرک زبان

در ادامه به معرفی مختصر این بورسیه ها برای شما عزیزان خواهیم پرداخت.

بورسیه فول فاند دولت ترکیه (ترکیه بورسلاری)

بورسیه های تحصیلی

دولت ترکیه همه ساله برای دانشجویان سراسر دنیا بورسیه فول فاند ارائه می کند. شما برای تقاضا این بورسیه نیازمند مدرک زبان نخواهید بود زیرا پس از قبولی در بورسیه برای شما دوره آمادگی زبان برگزار می کنند که به مدت یکسال است. البته اگر متقاضی تحصیل به زبان انگلیسی باشید داشتن مدرک زبان اجباری است. ان بورسیه برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ، دکتری و همچنین رشته های پزشکی و پیرا پزشکی ارائه می شود.

بورسیه دولت روسیه  Russian Government Scholarships

بوسیه های تحصیلی روسیه

دولت روسیه همه سال بورسیه های تحصیلی مختلفی برای دانشجویان کشورهای مختلف ارایه می کند. بورسیه  Russian Government Scholarships یکی از بورسیه های این کشور برای دانشجویان خارجی است که شامل رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری می شود. همچنین رشته ها مختلفی از جمله داروسازی، پزشکی دندان پزشکی و پرستاری و غیره در این بورسیه ارائه می شود. این بورسیه تمام هزینه های شما را پوشش نمی دهد اما دانشگاه برای شما رایگان خواهد بود و شما فقط ملزم به پرداخت هزینه های زندگی خود هستید از دیگر نکات مثبت این بورسیه برگزاری رایگان زبان روسی است.

بورسیه های تحصیلی دولت روسیه معروف به OPEN DOORS

یکی دیگر از بورسیه های ارایه شده توسط دولت روسیه بورسیه OPEN DOORS می باشد. برای اپلای این بورسیه نیز ارایه مدرک زبان انگلیسی ضروری نمی باشد ولی دارا بودن مدرک زبان انگلیسی امتیاز برای شما محسوب خواهد شد. این بورسیه فول فاند نمی باشد و هزیه های زندگی به عهده دانشجو است و در تمکامی مقاطع تحصیلی نیز ارائه داده می شود.

بورسیه مشترک فول فاند بانک توسعه اسلامی و دولت ترکیه

بانک توسعه اسلامی علاوه بر بورسیه خود با دولت ترکیه یک بورسیه مشترکی از سال ۲۰۲۱ ارایه کرده اند که به صورت فول فاند می باشد و محل تحصیل دانشجویان نیز در کشور ترکیه است و نحوه تقاضا و اپلای برای آن نیز مشابه بورسیه دولت ترکیه یا همان ترکیه بورسلاری می باشد و برای این بورسیه نیز ارایه مدرک زبان انگلیسی ضروری نمی باشد و فقط یک امتیاز برای افرادیست که آن مدرک را دارا هستند. دوره زبان ترکی نیز برای برگزیدگان این بورسیه برگزار خواهد شد. این بورسیه نیز برای هر سه مقطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری و رشته های تحصیلی مختلف از جمله پزشکی و پیراپزشکی و سایر رشته های تحصیلی ارایه شده است.

بورسیه فول فاند وزارت امور خارجه دولت رومانی

بورسیه های تحصیلی دولت رومانی

دولت رومانی بورسیه تحصیلی فول فاند Ministry of Foreign Affairs Scholarships for non-EU citizens برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا با هماهنگی وزارت امور خارجه خود در سال ۲۰۲۲ ارایه می کند. این بورسیه برای تمامی مقاطع و رشته ها به جز رشته های پزشکی ، دندان پشکی و دارو سازی ارائه می شود.

به منظور ترویج زبان و فرهنگ رومانیایی، بهره مندان از بورسیه های تحصیلی که توسط دولت رومانی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اعطا می شود، فقط به زبان رومانیایی تحصیل خواهند کرد. استثنا دارندگان بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری  می توانند به زبان رومانیایی یا یک زبان خارجی که توسط دانشکده دکتری تعیین شده است، تحصیل کنند.

برای داوطلبانی که به زبان رومانیایی تسلط ندارند، یک سال دوره زبان رومانیایی جهت تسلط بر این زبان برگزار می شود. به استثنای دارندگان بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری که فرم آموزش به زبان خارجی تعیین شده توسط دانشکده دکتری را انتخاب کرده اند.

بورسیه فول فاند دولت چین CSC

بورسیه فول فاند

دولت چین بورسیه فول فاند و پارشال فاند ارائه می کند. بورسیه دولت چین در سه نوع مختلف ارایه می شود که دو نوع اولیه آن فول فاند می باشد و از طریق سفارت چین در ایران و افغانستان و دانشگاه های چین از طریق پوررتال csc دولت چین در دسترس می باشد. این بورسیه برای همه مقاطع تحصیلی از کارشناسی ارشد تا دکتری و رشته های مختلف تحصیلی از جمله پزشکی و پیراپزشکی و سایر رشته های مهندسی و علوم انسانی ارایه شده است. برای این بورسیه نیز ارایه مدرک زبان انگلیسی اجباری نمی باشد و فقط برای دانشجویان متقاضی امتیاز محسوب می گردد. دوره زبان چینی نیز به صورت رایگان برای برگزیدگان در این بورسیه در چین برگزار می شود.

بورسیه استانی ایتالیا

فول فاند ایتالیا

دولت ایتالیا نیز برای دانشجویان کشور های جهان سوم بورسیه های تقریبا فول فاندی ارائه می کند که شاما همه مقاطع و رشته ها می شود قابل توجه است که برخی از دانشگاه های ایتالیا نیز بدون مدرک زبان انگلیسی به شما پذیرش مشروط اعطا می کنند و سپس شما در مرحله سفارت نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی دارید و در هنگام تقاضا برای اخذ پذیرش از دانشگاه ارایه مدرک زبان ضروری نمی باشد.

بورسیه دولت کره جنوبی معروف به (GKS) Global Korea Scholarship

فول فاند

دولت کره جنوبی همه ساله برای رشته های مختلف تحصیلی در تمامی مقاطع بورسیه فول فاند بدون مدرک زبان ارائه می دهد ه از امسال یعنی سال ۲۰۲۱ این بورسیه برای رشته های پزشکی و پیراپزشکی و همچنین مقطع فوق دیپلم نیز ارایه شده است. شما هم از طریق سفارت کره جنوبی در تهران و هم از طریق دانشگاه های کره جنوبی می توانید برای این بورسیه تقاضا دهید. سفارت کره جنوبی هرساله سهمیه ای مشخص برای ایرانیان در نظر میگیرد.

انتهای مطلب/ی.ر

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۴ / ۵. تعداد آرا: ۱

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x