خانواده

طرز تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا

انار یکی از پایه های ثابت سفره های شب یلدا است و تهیه انواعی از کیک و ژله با انار برای این شب از پرطرفدارترین خوراکی های شب یلدا می‌باشد. در ادامه مطلب تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا را با شما به اشتراک خواههیم گذاشت، با سایت تلنگر همراه باشید.

به گزارش تلنگر؛ تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا با سه رنگ مختلف، برای افرادی که به درست کردن دسرهای یلدایی مجلسی در خانه علاقه دارند، انتخاب ویژه‌ای است. نحوه تهیه ژله انار و ژله بستنی چند لایه رنگارنگ بسیار می‌تواند بسیار ساده و دل‌اگیز باشد برای این شب همچنین بافت نرم و منحصربه‌فرد این دسر موجب هم می‌شود تا مزه دلپذیرتری نسبت به ژله ساده داشته باشد. در این مقاله از تلنگر می‌توانید با طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ آسان و مجلسی آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد آموزش ژله بستنی چند رنگ پاسخ خواهیم داد.

مواد لازم برای تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا

پودر ژله قرمز ۱ بسته
پودر ژله بلوبری با رنگ آبی ۱ بسته
پودر ژله آلوئه‌ورا (بدون رنگ) ۱ بسته
بستنی وانیلی نیم کیلو
آب جوش ۳ لیوان فرانسوی دسته‌دار

طرز تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا

طرز تهیه ژله انار و بلوبری

درست کردن ژله بستنی چند لایه رنگارنگ در خانه بسیار ساده است. برای تهیه این دسر ژله بستنی رنگی ۳ لایه شما می‌توانید از ترکیب رنگ‌های مختلف ژله استفاده کنید. در این آموزش می‌توانید با مراحل طرز تهیه ژله بستنی چند رنگ با قالب آشنا شوید.

مرحله اول

در اولین مرحله از طرز با قالب باید بستنی وانیلی را از فریزر خارج کنید و در یک ظرف شیشه‌ای بریزید. اجازه دهید تا درست کردن ژله‌ها، بستنی کاملا در ظرف نرم شود و به دمای محیط برسد. با انجام این کار می‌توانید از بریده شدن بستنی در ژلاتین جلوگیری می‌کند.

مرحله دوم

برای ادامه روند تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا باید اولین لایه ژله بستنی را درست کنید. پودر ژله را در یک ظرف شیشه‌ای بریزید تا داخل ظرف را بتوانید ببینید و ۱ لیوان آب جوش به آن اضافه کنید. ظرف شیشه‌ای را روی بخار کتری بگذارید و مواد را خوب هم بزنید. پودر ژله  را به روش بن ماری کاملا در آب حل کنید و مایع شفافی ایجاد شود.

مرحله سوم

طرز تهیه ژله چهار رنگ مستطیلی

بعد از این که ژله را با آب ترکیب کردید، باید به ازای هر بسته پودر ژله از حدود ۱۵۰ گرم بستنی را باید برای آن کنار بگذارید. سپس ژله را در یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. سپس بستنی آب شده را به ژله خنک شده اضافه کنید و مواد را به خوبی هم بزنید. در صورتی که ژله داغ باشد و یا بستنی به خوبی آب نشده باشد، بستنی گلوله گلوله خواهد شد و دسر شما خراب می‌شود.

مرحله چهارم

یک قالب مناسب سیلیکونی برای ژله بستنی سه رنگ انتخاب کنید. کف قالب را با مقداری بسیار کمی روغن چرب کنید. سپس لایه اول ژله بستنی را داخل قالب بریزید. قالب را به مدت ۴۵ دقیقه در یخچال قرار دهید تا ژله بستنی کاملا سفت شود.

مرحله پنجم

ژله انبه و بلوبری

برای تهیه لایه دوم باید به سراغ ژله آلوئه‌ورا (ژله بی‌رنگ) بروید. همانند روش قبل پودر ژله را با آب جوش ترکیب کنید و سپس اجازه دهید ترکیب ژله کاملا سرد شود. حالا می‌توانید ۱۵۰ گرم بستنی به آن اضافه کنید. بعد از سفت شدن لایه اول ژله بستنی می‌توانید لایه دوم را روی آن بریزید و دوباره برای ۴۵ دقیقه قالب را در یخچال قرار دهید.

مرحله ششم

بعد از آماده شدن لایه دوم، باید لایه آخر ژله بستنی سه رنگ را نیز همانند روش‌های قبل تکرار کنید. سپس آن را در قالب بریزید اجازه دهید ژله بستنی‌تان برای ۳ الی ۴ ساعت در یخچال بماند تا ژله بستنی کاملا خودش را بگیرد.

مرحله هفتم

بعد از چند ساعت که ژله بستنی چند رنگ شما کاملا سفت و آماده شد، می‌توانید قالب را از یخچال خارج کنید. سپس لبه‌های قالب را با کمک یک چاقوی تیز از دسر جدا کنید. بشقاب یا دیس مورد نظرتان را روی قالب قرار دهید و سپس به آرامی قالب را برگردانید. با دست چند ضربه آرام روی قالب بزنید تا دسر کاملا از قالب خارج شود. بعد از خارج کردن ژله بستنی چند رنگ می‌توانید این دسر خوش طعم را با تکه‌های میوه و یا مقداری خامه فرم گرفته تزیین کنید.

نکات مهم تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا

طرز تهیه ژله سه رنگ با دیزاین خاص برای شب یلدا

این دستور پخت تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا را پس از یک بار درست کردن به بعد در جشن ها، مهمانی های فارغ التحصیلی و گردهمایی ها باید از آن استفاده خواهید کرد و همه عاشق طعم آن خواهند شد.

نکات و فوت و فن‌های تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا

  • بهتر است از بستنی وانیلی استفاده کنید.
  • ژله بستنی لیوانی دو رنگ و سه رنگ معمولا برای پذیرایی از مهمان‌ها و جلوه بخشیدن به میزهای غذا جلوه زیباتری دارد. از طرف دیگر بعد از آماده کردن این نوع ژله بستنی نیازی به برگرداندن ژله نیست و می‌توانید آن را با توجه به تعداد مهمان‌های خود در ظروف جداگانه آماده کنید.
  • برای این کار می‌توانید از لیوان، جام و یا ظروف دسر یا بستنی‌خوری استفاده کنید. در طرز تهیه ژله بستنی چند لایه لیوانی باید بعد از درست کردن لایه اول ژله بستنی به همان روش بالا، آن را به مقدار مساوی داخل لیوان‌های مورد نظرتان بریزید.
  • سپس لیوان‌ها را در یخچال قرار دهید تا لایه اول سفت شود. در این فرصت لایه دوم ژله بستنی را آماده کنید و سپس آن را داخل لیوان‌ها بریزید و همین کار را برای لایه سوم نیز تکرار کنید. در نهایت می‌توانید ژله بستنی سه رنگ لیوانی را با مقداری خامه فرم گرفته یا میوه خرد شده تزیین کنید.
  • در این طرز تهیه می‌توانید بنا به سلیقه خودتان از رنگ‌های مختلف ژله استفاده کنید.
  • برای تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا با چند لایه می‌توانید از ورق ژلاتین همراه با آبمیوه و بستنی استفاده کنید. برای این کار باید ورق ژلاتین را در آبمیوه مورد نظرتان حل کنید. سپس بستنی آب شده را به آن اضافه کنید. می‌توانید هر لایه از ژله بستنی را با یک نوع آبمیوه تهیه کنید تا دسر شما خوشمزه‌تر و رنگی‌تر شود.
  • در تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا به صورت رولی باید لایه‌های ژله بستنی را در یک قالب پهن آماده کنید. برای شروع کف قالب سلفون یا کیسه فریزر قرار دهید. سپس هر لایه از ژله بستنی را روی آن بریزید. بعد از حدود ۳۰ دقیقه از درست کردن لایه آخر ژله بستنی رولی باید آن را به آرامی و با کمک کیسه فریزر رول کنید.
  • بعد از این که رول ژله بستنی آماده شد آن را در یخچال قرار دهید تا کاملا سفت شود. در نهایت آن را برش دهید و در ظرف مورد نظرتان بچینید. برای طرز تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا مجلسی به صورت قالبی، بهتر است از قالب‌های پلاستیکی استفاده کنید تا ژله راحت‌تر از قالب خارج شود.
  • در آسان و مجلسی دقت کنید که قبل از اضافه کردن هر لایه باید لایه قبلی کاملا سفت شده باشد. در غیر این صورت امکان وا رفتن لایه قبل و ترکیب شدن آن با رنگ لایه بعدی وجود دارد.
  • برای درست کردن ژله بستنی سه رنگ لیوانی می‌توانید بعد از ریختن هر لایه ژله بستنی در لیوان را به صورت کج در یخچال قرار دهید تا لایه‌های ژله بستنی به شکل متفاوتی روی هم سفت شوند.

سوالات متداول

ژله را چگونه از قالب پلاستیکی باید خارج کنیم؟

طرز تهیه ژله سه رنگ برای شب یلدا

برای تهیه ژله بستنی در قالب پلاستیکی باید قبل از ریختن ژله در قالب آن را با مقداری روغن چرب کنید و سپس ژله بستنی را در آن درست کنید. بعد از آماده شدن دسر نیز می‌توانید لبه‌های ژله را به آرامی با کمک چاقو از قالب جدا کنید و سپس آن را روی ظرف مورد نظر برگردانید.

طرز تهیه ژله انار با دیزاین خاص برای شب یلدا با دو رنگ چگونه است؟

در این طرز تهیه ژله بستنی دو رنگ باید به جای سه لایه ژله بستنی، دو لایه ژله بستنی درست کنید و داخل ظرف یا قالب مورد نظرتان بریزید.

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x