بازار مالی

وام 4 میلیارد تومانی به کدام دسته از افراد تعلق می گیرد؟

بنا بر آخرین اطلاعاتی که در خصوص وام‌های میلیونی و میلیاردی منتشر شده است پرداخت تسهیلات و اعطای وام به کارآفرینانی است که واجد شرایط باشند.

به گزارش تلنگر؛ اعطای وام  به کارآفرینان و افراد شاغل در خانه به عنوان یکی از راه‌های حمایت از این دست از کارهای کوچک و خانگی می‌باشد که ایران هم به تازگی دست به حمایت از این کسب و کارها زده است. اعطای وام با بهره‌ای کمتر، تخفیف مالیاتی، ارائه مشاوره و آموزش‌های رایگان و همچنین ارائه فضای کاری مشترک برای کارآفرینان خانگی می‌باشد. به این نکته نیز توجه کنید که بسیاری از کسب و کارهای خانگی به دلیل کمبود بودجه مالی و دسترسی نداشتن به منابع مالی، راه سخت و گاهی نشدنی را برای گسترش کارشان پیش رو دارند.

در هفته‌ای که گذشت رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی سقف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی را برای مشاغل مستقل تا ۱۵۰ میلیون تومان و مشاغل پشتیبان به ازای به‌ کارگیری تا ۴۰ نفر، ۴ میلیارد تومان اعلام کرد.

پیشنهاد دادن بن الکترونیکی به کارگران، تالیف کتب درسی با محور تعاون و اعلام سقف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی از مهم‌ترین خبرهای حوزه اشتغال و تعاون در هفته جاری بود.

در هفته‌ای که گذشت تفاهمنامه مشترک همکاری میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت آموزش و پرورش به منظور ترویج فرهنگ مشارکت و کارآفرینی در مدارس و تشکیل تعاونی‌های فرهنگیان و دانش آموزان امضا شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم بر لزوم تالیف کتب و متون درسی با محور تعاون تاکید و ابراز امیدواری کرد: با آموزش و ترویج فرهنگ تعاون در حوزه نظری و عملی، دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و اشتغال نقش‌آفرینی کنند.فعال شدن تعاونی‌های فرهنگیان و پیگیری تشکیل تعاونی‌های دانش‌آموزی در مدارس توسط معاونت پرورشی نیز از موضوعات مورد تاکید وزیر آموزش و پرورش بود.

خبر دیگر هفته به برگزاری نشست شورای‌عالی کار پس از وقفه یک‌ماهه اختصاص داشت و در این جلسه مقرر شد در بحث مسکن در نخستین جلسه شورا که تا آخر ماه برگزار می‌شود، معاون تعاون وزارت تعاون و معاون وزارت راه و شهرسازی حضور پیدا کنند و در رابطه با بحث مسکن کارگری گفت‌وگوهایی صورت گیرد.

آنطور که مقامات کارگری گفته‌اند مقرر شده کمیته دستمزد تا آخر آبان ماه تشکیل و به راهکارهای تقویت قدرت خرید خانوارهای کارگری کمک شود. همچنین بررسی شود چنانچه در قالب رفاهیات و بن خواربار افزایشی در حقوق کارمندان صورت گرفته است در خصوص مزد کارگران نیز اعمال شود.

معارفه مدیرعامل جدید صندوق کارآفرینی امید، رویداد دیگر این هفته بود و محسن منصوری، معاون اجرایی رئیس‌جمهوری در این مراسم اشتغالزایی را از اهداف اصلی دولت برشمرد وگفت: در حوزه اشتغال اعلام کردیم که یک میلیون شغل ایجاد می‌کنیم و امروز از این عدد عبور کردیم.

وی به عملکرد صندوق کارآفرینی امید اشاره کرد و با بیان اینکه امسال برنامه پرداخت ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: صندوق باید تسهیلات خود را به سمت مناطق محروم هدایت و فرآیند پرداخت تسهیلات را آسان کند.

در هفته‌ای که گذشت رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی سقف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی را برای مشاغل مستقل تا ۱۵۰ میلیون تومان و مشاغل پشتیبان به ازای به‌ کارگیری تا ۴۰ نفر، ۴ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گفته همتیان امسال بازار مشاغل خانگی برای وزارت کار اهمیت دارد و جزو برنامه‌های اصلی و هدفگذاری دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی است.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران هم در راستای کاهش هزینه‌های سبد معیشت کارگران، اختصاص «بن الکترونیکی» به کارگران را پیشنهاد کرد و گفت: به جای پرداخت بن نقدی خواربار، به کارگران بن الکترونیکی مثل کالابرگ داده شود تا از طریق آن بتوانند مایحتاج و کالاهای اساسی خود را به قیمت سال قبل تهیه کنند.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x