سلامت

۵ درمان خانگی برای از بین بردن جای زخم

مقدمه

جای زخم که به عنوان اسکار نیز شناخته می‌شود آثاری است که پس از بهبودی زخم باقی می‌ماند. ظاهر اسکار ناشی از زخم برای همه افراد ناخوشایند است و می‌توان برای از بین بردن آن از پمادهای ترمیم کننده یا درمان خانگی استفاده کرد. درمان خانگی برای انواع زخم ها با استفاده از ترکیبات طبیعی صورت می‌گیرد و بسیار موثر است. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما ما به ۵ درمان خانگی برای از بین بردن جای زخم می‌پردازیم. در پایان مقاله نیز چند کرم ترمیم کننده برای ترمیم سریع تر زخم ها به توصیه داروساز داروخانه داروبوم معرفی خواهیم کرد. لطفا ما با همراه باشید.

اکثر زخم ها پس از بهبودی اسکاری به جا می‌گذارند که ظاهری نازیبا در پوست ایجاد می‌کنند. انواع زخم ها بر اساس شدت ممکن است اسکارهای مختلفی بر جا بگذارند. خبر خوب این است که می‌توان از درمان خانگی و پماد برای از بین بردن جای زخم استفاده کرد. با اینحال درمان های خانگی به دلیل هزینه کمتر و طبیعی بودن معمولا ترجیح داده می‌شود.

عواملی که می‌توانند بر ظاهر جای زخم تاثیر بگذارند؟

عوامل مختلفی می‌توانند بر ظاهر جای زخم تاثیر بگذارند که یکی از مهمترین آنها رسیدگی اولیه به زخم است. برای کاهش آسیب پوستی بدون در نظر گرفتن نوع آسیب شما باید از بانداژ مناسب استفاده کنید. بانداژ کمک می‌کنند زخم در معرض عوامل محیطی قرار نگیرد و شرایطی مناسب برای بهبود زخم فراهم شود. سایر عوامل تاثیرگذار بر ظاهر جای زخم در ادامه شرح داده می‌شود.

 1. نوع آسیب پوستی

نوع آسیب پوستی یکی از مهمترین عواملی است که بر ظاهر جای زخم تاثیر می‌گذارد. طبیعتا هر چه زخم سطحی تر باشد اسکار کمتری به جا گذاشته و سریع تر درمان می‌شود. زخم های عمقی به درمان طولانی تری نیاز دارند و ممکن است اسکار بدتری از خود به جای بگذارند.

 1. نوع پوست طبیعی فرد

نوع پوست طبیعی فرد فاکتور دیگری است بر ظاهر جای زخم تاثیر می‌گذارد. برخی از انواع پوست به دلایل ژنتیکی توان ترمیمی بالاتری دارند و زخم ها را با کمترین اسکار ترمیم می‌کنند. در واقع سرعت کلاژن سازی، رنگ و بافت پوست شما تاثیر عمیقی بر ظاهر جای زخم دارد.

 1. محل آسیب

محل آسیب فاکتور دیگری است که بر ظاهر جای زخم تاثیرگذار است. به عنوان مثال آسیب در محلی که ضخامت پوست بیشتر است ممکن است اسکار بدتری از خود به جای بگذارد.

۵ درمان خانگی برای از بین بردن جای زخم

درمان های خانگی برای از بین بردن جای زخم و بخیه

درمان های خانگی مفید و موثری برای از بین بردن جای زخم وجود دارد. این درمان ها با استفاده از ترکیبات طبیعی و سازگار با پوست سرعت ترمیم را افزایش می‌دهند. دقت کنید اکثر این روش ها برای ترمیم زخم های تازه اثربخش است و اگر زخم کهنه شده یا عفونت دارد بهتر است از کرم های ترمیم کننده موجود در داروخانه داروبوم استفاده کنید. این محصولات را می توانید از لینک زیر مشاهده کنید.

https://darooboom.com/۱۹۹-ترمیم-کننده

 1. روغن نارگیل

روغن نارگیل با مرطوب نگه داشتن پوست و تسریع گردش خون یک درمان موثر برای جای زخم است. روغن نارگیل به دلیل وجود ترکیبی به نام مونولارین به کاهش خطر عفونت و ترمیم سریع تر زخم ها کمک می‌کند.

 1. عسل

عسل طبیعی یکی از ترمیم کننده های طبیعی است که خواص آن کاملا شناخته شده است. عسل با خواص آنتی باکتریال خود مانع از عفونت زخم ها شده و به بهبود آنها کمک می‌کند. از عسل طبیعی می‌توانید برای از بین بردن جای زخم کهنه استفاده کنید.

 1. آلوئه‌ ورا

آلوئه‌ ورا سرشار از انواع ویتامین هایی است که به بهبود زخم کمک می‌کنند. این ترکیب دارای خواص التیام دهنده و رطوبت رسان است که در درمان زخم موثر هستند. ژل آلوئه ورا را می‌توانید برای زخم های سطحی، سوختگی ها و جای زخم صورت مورد استفاده قرار دهید.

 1. روغن زیتون

روغن زیتون یکی از ترکیباتی است که در طب سنتی برای درمان زخم ها استفاده می‌شود. روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامین هایی است که با کلاژن سازی به ترمیم زخم ها کمک می‌کند.

 1. روغن ویتامین E

روغن ویتامین E برای ترمیم و تسکین پوست ملتهب بسیار مفید است. از این ترکیب می‌توان برای التیام و کاهش اسکار زخم ها استفاده کرد. این ویتامین از بین بردن جای زخم جراحی نیز کمک می‎کند.

۵ درمان خانگی برای از بین بردن جای زخم

کرم ترمیم کننده برای چی خوبه؟

کرم ترمیم کننده همانطور که از نام آن پیداست برای کمک به بهبود سریع تر زخم ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترکیبات فعال موجود در این محصولات بازگردش سلولی را در ناحیه آسیب دیده تسریع کرده و کمک می‌کنند زخم زودتر درمان شود. علاوه بر این با تحریک کلاژن سازی آثار زخم های قدیمی را نیز از روی پوست پاک می‌کنند.

در ادامه تعدادی از بهترین کرم های ترمیم کننده قیمت مناسب موجود در داروخانه ها را معرفی می کنیم:

 1. کرم ترمیم کننده جای زخم اریکه

کرم تسریع کننده ترمیم جای زخم اریکه ۳۰ میلی لیتر با دارا بودن ترکیبات ضد التهاب و آنتی باکتریال به بازسازی محل آسیب دیده کمک می‌کند. ترکیبات موجود در فرمولاسیون این کرم حاوی مرطوب کننده و نرم کننده برای ترمیم زخم ها هستند. از این محصول می‌توانید برای ترمیم سوختگی، بریدگی، بخیه ها و آسیب های ناشی از لیزر و پلینگ استفاده نمایید.

 1. کرم بازسازی کننده پوست سیکاوست پرودرما

کرم بازسازی کننده پوست سیکاوست پرودرما حاوی عصاره های گیاهی تسکین دهنده جهت تسریع بازسازی پوست است. این کرم با خاصیت ضدعفونی کننده مانع بروز عفونت های باکتریایی یا قارچی بر روی محل آسیب دیده می‌شود. از این محصول می‌توانید برای ترمیم اسکارهای قدیمی و جدید، سوختگی و زخم های جراحی استفاده نمایید.

 1. کرم ترمیم کننده سیکا پلاس اسکین وان

کرم ترمیم کننده سیکا پلاس اسکین وان ۳۰ میلی لیتر با ترکیبات بسیار مفید بازسازی زخم ها تسریع می‌کند. این کرم با خواص ضدعفونی کننده و التیام بخش از ایجاد اسکار جلوگیری می‌کند. همچنین با خواص ضد التهاب و مرطوب کننده از بدتر شدن وضعیت زخم ها جلوگیری می‌کند. کرم ترمیم کننده سیکا پلاس اسکین وان با تحریک کلاژن سازی کمک می‌کند جای زخم با سرعت بیشتری ترمیم شود.

 1. محلول ضد عفونی کننده و ترمیم کننده زخم نیواشا

محلول ضد عفونی کننده و ترمیم کننده زخم نیواشا ۵۰ میلی لیتر برای زخم های سطحی و عمقی موثر است. این محلول با استفاده از نانوذرات نقره تهیه شده است که خواص ضدعفونی ثابت شده ای دارند. این محصول گردش خون را در موضع افزایش داده و تشکیل بافت جدید را تسریع می‌کند. همچنین طول درمان زخم ها را کاهش داده و برای انواع زخم های جراحی، سوختگی، آسیب ناشی از شی تیز و غیره مفید است.

نتیجه گیری

برای از بین بردن جای زخم شما می‌توانید از درمان های خانگی و پمادهای موجود در بازار کمک بگیرید. هر کدام از این روش ها فواید منحصر به فردی برای درمان زخم ها از خود ارائه می‌دهند. بدیهی است که دسترسی به کرم های ترمیم کننده راحت تر و استفاده از آنها ساده تر است. شما بر اساس ترجیح شخصی خودتان می‌توانید از روش های گفته شده در این مقاله برای درمان اسکار زخم استفاده کنید.

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x