سلامت

شفافیت و درخشندگی پوست با استفاده از این ماسک پاییزی

انواع ماسک انار از جمله ماسک‌های پاکسازی کننده پوست و ازبین برنده بسیاری از لک‌های پوستی به شمار می‌رود. علاوه بر خواص انار، بیشتر خواص آن از ترکیب با مواد دیگر است. در ادامه با آموزش طرز تهیه انواع ماسک انار در خانه با سایت تلنگر همراه باشید.

به گزارش تنگر؛ انار یک میوه با خواص بی‌شماری است که شما می‌توانید از هرکدام از بخش‌های آن‌ها برای کاربردهای متفاوتی بهره ببرید. البته برخی از خواص متفاوت در انوعی از ماسک انار به مواد دیگری که در تهیه ماسک به کار برده‌اید؛ بازمی‌گردد. از خواص انار می‌توان به آنتی اکسیدان، ویتامین  Cو قدرت پاکسازی آن اشاره کرد. در این مطلب آموزش ساخت ماسک انار برای پاکسازی مافذ پوست در خانه با شما همراه هستیم.

فهرست مطلب

ماسک صورت انار چه صنعتی تولید شود و چه خانگی، با تاثیر فوق‌العاده‌ای که روی شفافیت پوست شما خواهد گذاشت که شگفت‌زده خواهد شد. این ماسک برای انواع پوست مناسب است و با تغییر در مواد ترکیبی می‌تواند در سلامت انواع پوست موثر باشد.

طرز تهیه ماسک انار برای منافذ پوست

پوست انار به اندازه دانه‌های باارزش این گیاه کاربرد دارند و مفید هستند. ماسک پوست انار نیز می‌تواند به اندازه ماسک انار تاثیرات و نتیجه عالی به شما بدهد. حال اینکه ما طرز تهیه هر دو نوع ماسک را به شما آموزش خواهیم داد.

ماسک خانگی انار، روشن کننده پوست

مواد لازم برای ماسک خانگی انار :

 • دو قاشق غذاخوری آب انار
 • مقدار کمی خامه ترش کم چرب
 • مقدار کمی آبلیمو

آب انار را با خامه ترش و آبلیمو مخلوط کنید. مواد را روی صورت قرار داده و پس از ۱۵ دقیقه با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک انار و ماست، برای مرطوب نگه داشتن پوست

ماسک انار با پوست انار

مواد لازم برای ماسک خانگی انار و ماست:

 • انار ۱ عدد
 • ماست ۶ قاشق غذا خوری

انار را قاچ کرده، مدتی در آب سرد بخیسانید و سپس دانه ها را از پوسته جدا کنید. دانه ها را با ماست مخلوط کرده و در دستگاه مخلوط کن به مدت یک دقیقه بزنید. مخلوطی که به دست آمد را به صورت و گردن تمیز خود بمالید. حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استراحت کنید، دراز بکشید و از استرس خود را دور نگه دارید که این کارها در تاثیر بهتر ماسک بر پوست موثر است. بعد از گذشت چند دقیقه، صورت خود را با آب گرم بشویید. این ماسک خانگی را چندین بار تکرار کنید تا ببینید پوست شما چگونه مرطوب و درخشان خواهد شد.

ماسک انار و سفیده تخم مرغ

مواد لازم:

 • انار ۲ عدد
 • سفیده تخم مرغ ۱ عدد

ابتدا انارها را پوست بکنید و پوست آن را تکه تکه کنید. دانه های انار را فشار دهید تا به اندازه یک قاشق غذاخوری آب انار برای شما به دست آید. یک سفیده تخم مرغ را به پوست انار ریزریز شده و آب انار اضافه کرده و تمامی مواد را به خوبی مخلوط کنید. در نهایت ماسک صورت تان آماده است. این ماسک انار را برای مدت ۱۰ دقیقه روی صورت تان قرار دهید. در پایان صورت تان را آب سرد بشویید.

ماسک انار و عسل؛ پوست درخشان

ماسک انار و عسل

مواد لازم ماسک انار و عسل:

 • انار ۱ عدد
 • عسل یک قاشق غذاخوری سر پر

انار را قاچ کنید و دانه های آن را خارج کرده و در مخلوط کن بریزید. عسل را به آن اضافه کنید و توسط دستگاه کاملا به یکدیگر مخلوط کنید. صورت خود را خیس کنید و این ماسک را روی پوست خود بمالید تا تمامی صورت را بگیرد. البته مراقب محیط حساس اطراف چشم باشید. اگر دانه های درشتی از انار باقی مانده است می توانید آن را از ماسک خارج کنید.

به مدت ۳۰ دقیقه اجازه دهید ماسک انار و عسل روی پوست صورت شما قرار گیرد سپس با آب گرم بشویید تا تمامی ماسک از روی صورت پاک شود. بعد از استفاده از این ماسک انار، مشاهده خواهید کرد که پوست شما درخشان تر، مرطوب تر و صاف تر از قبل شده است.

ماسک خانگی انار مناسب پوست های چرب

مواد لازم ماسک خانگی انار مناسب پوست های چرب:

 • انار ۱ عدد
 • یک قاشق غذاخوری آب انار
 • سفیده تخم مرغ ۱ عدد

پوست انار را به خوبی ریز ریز کنید. آب انار و تخم مرغ را به آن اضافه کنید. مواد را به خوبی مخلوط کنید و به مدت ۱۵ دقیقه روی صورتتان قرار دهید و در پایان با آب سرد آبکشی کنید.

ماسک انار برای تمیزی پوست های خشک

پاکسازی صورت با ماسک انارپ

مواد لازم ماسک انار برای تمیزی پوست های خشک:

 • یک قاشق غذاخوری آب انار
 • زرده تخم مرغ ۱ عدد
 • دوم قاشق غذاخوری خامه
 • یک قاشق غذاخوری شیر

آب انار را به زرده تخم مرغ، خامه و شیر اضافه کنید. ماسک انار به دست ‌آمده را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست قرار داده و در پایان با آب گرم آبکشی کنید.

ماسک انار و کاکائو

زمانی که شما دو ترکیب عالی و مملو از آنتی اکسیدان را با هم مخلوط میکنید مطمئنا به طور خودکار و موثر خودتان شاهد تاثیر بی نظیر آن برای طراوت و جوانی پوستتان خواهید بود.

مواد لازم ماسک انار و کاکائو

 • ۱ عدد انار
 • ۱ قاشق غذاخوری پودر کاکائو

انار را قاچ کنید، کمی در آب سرد بغلتانید سپس دانه ها را از پوسته انار جدا کنید. با پشت یک قاشق، بر دانه های انار فشار وارد کنید تا آب آن خارج شود. دانه های انار را به شکل خمیر درآورید. پودر کاکائو را با خمیر انار خوب مخلوط کنید. ماسک را روی صورت و گردنتان بگذارید. ۲۰ تا ۲۵ دقیقه بعد با آب ‌سرد بشویید.

ماسک انار و لیموترش؛ تسکین آفتاب‌سوختگی

انار و لیمو هر دو منبعی غنی از ویتامین C هستند. میوه‌هایی که با تامین رطوبت پوست و تولید مجدد لایه اپیدرم (لایه بیرونی پوست) می‌توانند اثرات ناشی از تابش اشعه فرابنفش خورشید و سوختگی ناشی از آن را تا اندازه زیادی درمان کنند. تسکین پوست و کوچک‌کردن منافذ باز پوست، جوانی و شادابی را برای پوستتان به ارمغان می‌آورند.

مواد لازم برای تهیه ماسک انار و لیمو:

 • ۱ قاشق غذا‌خوری انار
 • ½ قاشق غذاخوری آب لیموترش

طرز تهیه ماسک انار و لیمو:

دانه‌های انار را بکوبید تا حالت خمیری پیدا کند. سپس آب لیمو را به آن اضافه کنید و هم بزنید، ماسک شما به همین سادگی حاضر است. آن را به‌آرامی روی صورت، گردن و قسمت‌های آفتاب‌سوخته پوست بمالید و به مدت ۳۰ دقیقه اجازه دهید ماسک روی صورت شما بماند. برای شستشوی آن از آب سرد استفاده کنید. استفاده از ماسک انار را هفته‌ای ۲ الی ۳ بار تکرار کنید تا به مرور پوستی روشن و درخشان داشته باشید.

ماسک انار و چای سبز، برای روشن کردن پوست

چای سبز و انار

انار و چای سبز هر دو سرشار از آنتی اکسیدان هستند. به این ترتیب، ترکیب این دو ماده را می‌توان یک ماسک معجزه‌آسا خواند

مواد لازم برای ماسک انار و چای سبز:

 • آب انار تازه ۴ تا ۵ قاشق غذا خوری
 • آب لیمو تازه ۲ قاشق غذا خوری
 • چای سبز تازه دم شده ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک انار و چای سبز:

انار را از وسط ببرید، کمی آن را در آب سرد بغلتانید سپس دانه ها را از پوسته انار جدا کنید. با پشت یک قاشق، بر دانه های انار فشار وارد کنید تا آب آن خارج شود. دانه ها را در ظرف نسبتا گودی قرار دهید. چای سبز و آب لیمو را به انار اضافه کنید و کاملا هم بزنید.

بعد از تمیز کردن پوست خود، مخلوطی را که تهیه کردید به صورت دورانی صورت و گردن تمیز خود بمالید. خصوصا در قسمت جوش های سر سیاه تامل بیشتری کنید و ماسک بیشتری بمالید. پس از ۱۰ دقیقه که ماسک روی صورت بود آن را بشویید تا پاک شود.

ماسک انار و چای سبز و عسل؛ درمان آکنه (جوش صورت)

چای سبز و عسل مانند انار غنی از ترکیبات آنتی‌اکسیدانی هستند، جوان کننده‎هایی طبیعی که با افزایش کلاژن‌سازی، باعث سلامت و زیبایی پوست می‌شوند. چای سبز با تنطیم چربی پوست و انار با کوچک‌کردن منافذ باز به درمان آکنه و جوش در پوست‌های چرب کمک می‌کنند.

از خواص این ماسک روشن‌کنندگی پوست است. همچنین از بین بردن جای جوش مزیت دیگر استفاده از آن است.

مواد لازم برای تهیه ماسک انار و چای سبز:

 • خمیر انار (دانه‌های له‌شده انار) ۱ قاشق غذاخوری
 • دم‌کرده چای سبز ۱ قاشق غذاخوری
 • عسل ۱ قاشق غذاخوری
 • ماست ۱ قاشق غذاخوری

دستور تهیه ماسک انار و چای سبز:

یک ظرف تمیز بردارید، ماست را درون آن بریزید و با چنگال خوب هم بزنید تا صاف و یک‌دست شود. عسل و چای سبز را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. دانه‌های انار موجود در این ماسک مانند اسکراب عمل می‌کند و با لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست و لایه‌های شاخی، باعث کاهش آکنه و کم‌رنگ‌شدن جای جوش می‌شود.

ماسک را به مدت ۱۰ دقیقه به آرامی روی پوست صورت و گردن ماساژ دهید. اجازه دهید به‌ مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی صورت شما باقی بماند سپس آن را با آب سرد بشویید و این کار را هفته‌ای ۳ بار تکرار کنید.

ماسک انار و روغن بادام؛ کاهش چین‌وچروک

روغن بادام و انار

روغن بادام مرطوب‌کننده‌ای بی‌نظیر است. روغنی که می‌تواند در کنار خواص فوق‌العاده انار با تامین رطوبت پوست، چین‌وچروک‌های ایجاد‌شده روی پوست صورت شما را از بین ببرد.

مواد لازم برای تهیه ماسک انار و روغن بادام:

 • آب انار ½ فنجان
 • آرد برنج ۱ قاشق غذاخوری
 • روغن بادام ۳ تا ۴ قطره

دستور تهیه ماسک انار و روغن بادام:

یک ظرف تمیز بردارید و آب انار را با آرد برنج خوب مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. روغن بادام را به این ترکیب اضافه کنید و خوب هم بزنید. ماسک لطیف و خوش‌رنگ شما آماده است تا پوست شما را تغذیه کند. ماسک را روی کل صورت و گردن بمالید.

پس از گذشت ۳۰ دقیقه که روی پوست ماند، آن را با آب سرد آبکشی کنید. بهتر است هفته‌ای ۲ بار برای کاهش چروک‌های ریزی که پوست‌های خشک و مختلط دارند از این ماسک استفاده شود.

طرز تهیه پودر پوست انار برای ماسک پوست انار

در ادامه چند دستور تهیه ماسک پوست انار را یاد می‌گیریم، پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. برای تهیه این پودر تنها کاری که باید بکنید این است که پوست انار را به تکه های کوچک خرد کنید، درون یک ظرف بریزید و بگذارید تا با نورآفتاب خشک شوند. بعد از چند روز تکه‌های خشک‌شده پوست انار آماده است و می‌توانید آن را به کمک میکسر یا هاون، پودر کنید. پودر پوست انار در درمان لک، چین و چروک و جوان‌سازی پوست بسیار موثر است.

ماسک پوست انار و گلاب؛ تغذیه پوست

ماسک انار با ترکیبات خاص

برای تهیه این ماسک شما به لیمو تازه احتیاج دارید. لیمو روشن‌کننده و لایه‌بردار است و گلاب یک آب‌رسان طبیعی فوق‌العاده قوی. ترکیب این دو ماده در کنار انار، پوست صورت شما را تغذیه و بسیار روشن می‌کند؛ طوری‌که بلافاصله پس از یک‌بار استفاده با دیدن نتیجه، رضایت شما از پوستتان بیشتر خواهد شد.

مواد لازم برای تهیه ماسک پوست انار و گلاب

 • پودر پوست انار ۳ قاشق غذاخوری
 • آب لیمو ۱ قاشق غذاخوری
 • گلاب ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک پوست انار و گلاب:

تمام مواد اولیه را درون یک ظرف تمیز بریزید و خوب هم بزنید تا به یک خمیر لطیف و یک‌دست برسید. اگر حس کردید غلظت آن زیاد است، گلاب بیشتری اضافه کنید. ماسک شما آماده است، آن را روی صورت و گردن بمالید و خوب ماساژ دهید.

اجازه دهید ۲۰ دقیقه‌ای روی پوست شما استراحت کند. در پایان با آب سرد بشویید و از روشن‌شدن پوست صورتتان لذت ببرید.

ماسک پوست انار و خاک رس؛ زیبایی طبیعی

خاک رس یک لایه‌بردار طبیعی‌ست و بدون آن‌که چربی طبیعی پوست را از بین ببرد، با پاک‌سازی عمیق منافذ پوست و کنترل چربی، باعث کاهش جوش و روشن‌شدن پوست می‌شود. ترکیب این ماده با پودر پوست انار، ماسکی می‌سازد که برای درمان جوش و کاهش لک در پوست‌های چرب مناسب است.

مواد لازم برای تهیه ماسک پوست انار و خاک رس:

 • پودر پوست انار ۱ قاشق غذاخوری
 • خاک رس ۱ قاشق غذاخوری
 • گلاب ۱ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک پوست انار و خاک رس:

پودر پوست انار، خاک رس و گلاب را با هم ترکیب کنید تا به یک خمیر لطیف برسید. هر جا لازم شد گلاب بیش‌تری اضافه کنید. ماسک شما آماده است، آن را به‌آرامی روی صورت و گردن پخش کنید و بگذارید به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست، کاملا خشک شود. سپس آن را با آب ولرم بشویید.

ماسک پوست انار و خامه؛ درمان‌گر منافذ باز

 

ماسک انار و خامهشیر مرطوب کننده است و آرد نخودچی لایه‌بردار. ترکیب این مواد با پوست انار معجونی می‌سازد که برای پاک‌سازی، آب‌رسانی و کوچک‌کردن منافذ پوست چرب فوق‌العاده است.

مواد لازم برای تهیه ماسک پوست انار و خامه:

 • پودر پوست انار ۲ قاشق غذاخوری
 • آرد نخودچی ۱ قاشق غذاخوری
 • خامه ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک پوست انار و خامه:

خامه را درون یک ظرف تمیز بریزید و با چنگال خوب هم بزنید. پودر پوست انار و آرد نخودچی را به آن اضافه کنید و آن‌قدر هم بزنید تا ترکیبی یک‌دست و لطیف آماده شود. ماسک را روی کل صورت خود پخش کنید و ۲۰ دقیقه به آن استراحت دهید. برای شستشوی ماسک از روی صورت از آب ولرم استفاده کنید. اگر احساس می کنید دچار خستگی پوست شده اید واجب است تا این ترکیب ماسک انار استفاده کنید.

مواد لازم برای ماسک انار برای جوانسازی پوست:

 • ۲ عدد انار

انار را به دو نیمه تقسیم کنید. هدف ما استفاده از دانه های ریز قرمز رنگ است. این دانه ها را درون ظرف عمیقی ریخته و کمی له کنید. آب انار را برای مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بمالید و به آرامی ماساژ دهید. سپس پوست را شستشو دهید. از این ماسک دوبار در هفته استفاده کنید.

ماسک انار و پاپایا برای درخشان کردن پوست

این ماسک صورت تمام سلول‌های پوستی مرده را لایه‌برداری کرده و پوست را نرم و صاف می‌کند. روغن هسته‌ی انگور سرشار از ویتامین E و اسید لینولئیک است و منافذ مسدود شده را باز می‌کند.

مواد لازم ماسک انار و پاپایا:

 • دو قاشق غذاخوری روغن هسته‌ی انار
 • یک قاشق غذاخوری پودر پاپایای سبز
 • یک قاشق چای‌خوری روغن هسته‌ی انگور
 • یک قاشق چای‌خوری عصاره‌ی انگور

روغن هسته‌ی انار، پودر پاپایای سبز، روغن هسته‌ی انگور و عصاره‌ی هسته‌ی انگور را با هم مخلوط کنید. ماسک به دست آمده را روی کل صورت خود قرار دهید‌. نیم ساعت که گذشت، صورت خود را با آب بشویید. این ماسک را بهتر است دو بار در هفته روی پوست خود بزنید.

نکات کلیدی برای ساخت ماسک انار

 1. سعی کنید برای تهیه ماسک انار همیشه از خمیر یا پوره انار استفاده کنید. وجود دانه‌های انار در ماسک مانند اسکراب عمل می‌کند و باعث لایه‌برداری پوست می‌شود.
 2. هرگز از این ماسک بعد از شستشوی کامل پوست یا بلا‌فاصله بعد از حمام استفاده نکنید. این کار باعث نازک‌شدن پوست و احساس سوزش در نقاط حساس می‌شود.
 3. درصورت بروز حساسیت، خارش یا سوزش شدید در پوست، استفاده از ماسک انار را متوقف کنید و با دقت بررسی کنید به کدام‌یک از ترکیبات موجود در ماسک آلرژی دارید.
 4. از ماسک انار انتظار معجزه نداشته باشید. با صبوری و استمرار در استفاده از آن به زیبایی و سلامت پوستتان کمک کنید.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بم خودرو

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x