دین و اندیشه

20 تا از مشخصات آدمی که جن زده شده است

اگر بخواهیم بگوییم که به غیر از انسان ها هیچ موجود متفکر دیگری در این دنیا زندگی نمی‌کند قطعا حرف احمقانه ای است اما اینکه اجنه وجود دارند و می‌توانند ما را تسخیر کنند مسدله ای جدا است. اما اگر کنجکاوید در این مقاله مشخصات آدمی که جن زده شده را می‌توانید بخوانید.

به گزارش تلنگر؛ برای اغلب افراد یا برای نزدیکان آن‌ها پیش آمده است که با اتفاقات ماوراءطبیعه روبرو شویم. حتی برخی این ادعا را دارند که جن را دیدند. اما چه باور داشته باشید چه نه این موجودات وجود و حضور دارند گرچه از محدوده دید ما خارج هستند. در این مقاله ما به یکسری از مشخصات آدمی که جن زده شده است صحب خواهیم کرد. البته لازم به ذکر است این مقاله صرفا جهت سرگرمی می‌باشد و قصد ترویج هیچ گونه اعمال در این راستا را ندارد.

نشانه‌ها و مشخصات آدمی که جن زده شده

جالبه بدونین که کلمه جنون و مجنون و نظیر این‌ها، همه از ریشه جن گرفته شده. اما جدا از این موضوعات که بیشتر جنبه افسانه‌ای دارن؛ جن واقعا چیست؟ جوابش ساده‌‌اس؛ واقعا نمی‌دونیم. شاید همه ما یه رفتارهایی از خودمون بروز دادیم که هیچ علت منطقی و درست حسابی براشون نداریم. وقتی تعداد این رفتارها زیاد بشه می‌گن طرف جن‌زده یا جنی شده.

فکر نکنین فقط شما صداهای عجیب می‌شنوین یا کارای عجیب می‌کنین. هرقدر هم کاری که می‌کنین عجیب باشه به پای فیلسوف نامدار، لویی آلتوسر نمی‌رسین که زنش رو خفه کرد و راجبش نوشت که عادت داشته همیشه گردن خانومش رو ماساژ بده و یه ثانیه بعد دیده که اون مرده و اصلا یادش نمیومده که خفش کرده باشه.

چطور افراد جن زده را بشناسیم؟توانایی جدید فرد جن زده چیست

اما قرار شد توی این مقاله به این معقوله بپردازیم که مشخصات آدمی که جن زده شده، چیه؟ در ادامه این موردها رو براتون گفتیم، با سایت تلنگر همراه باشین. خیلی مرز پررنگی بین جن‌زدگی و تسخیر شدن وجود نداره و علتش هم اینه که منابع علمی براش نداریم. شاید یه‌کم از این حرف تعجب کنین و بپرسین مگه یه زمانی منابع علمی داشتیم که الان نداریم؟

احتمالا داشتیم. یه دانشی مثل «جَفر» که جزو علوم غریبه‌اس ‌و خیلی‌ها توی شعر، داستان و تاریخ خودشون بهش اشاره کردن هم امروز منبع مشخصی نداره. آخه شما به همین فکر کنین که در یک از جنگ‌های ایران، حموم‌های تیسفون دو ماه با سوزوندن کتاب گرم می‌شده و بعد ببینین چقدر احتمال داره که کتاب‌هایی با این موضوع از بین رفته باشن. تازه این فقط راجع‌به تیسفونه. اگه اون منابع حفظ می‌شدن احتمالا توی دانشگاه یه رشته به نام «جن‌شناسی» داشتیم و این دعانویس‌ها هم اساتید هیئت‌علمی بودن. البته شبیه‌ش رو داشتیم‌؛ توی اروپای قبل رنسانس، یه رشته دانشگاهی به اسم «فرشته‌شناسی» داشتیم. کاملا جدی می‌رفتن فرشته‌ها رو می‌شناختن.

حالا‌که بحث منابع علمی رو باز کردیم و گفتیم کمبود منابع داریم بریم سراغ مشخصات آدمی که جن زده شده که اکثرا قبولش دارن و بعضی‌هاش توی قرآن، بعضی‌هاش توی انجیل، بعضی‌هاش توی تورات اومده و یه منبع اصلی هم «مکاشفات یوحنا» هستش و که جای خودش رو داره.

با جمع کردن همه این‌ها روی هم می‌شه گفت نشانه‌های جن‌‎زدگی می‌تونه زیر باشه:

کابوس دیدن مداوم

اعتقاد کلی به اینه که وقتی کسی مدام خواب پریشون می‌بینه؛ احتمال زیاد جن‌زده شده و یکی از مشخصات آدمی که جن زده شده می‌تونه مورد بالا باشه. یه چیزی توی مایه‌های «اینسپشن نولان».

ضعیف شدن حافظه

افراد تسخیر‌شده توسط اجنه معمولا قدرت حافظه کمی دارن و مدام همه‌چی رو فراموش می‌کنن. برای افراد جن‌زده خیلی سخته یادشون بیاد که دیروز چه کار کردن، کجا رفتن یا ناهار چی خوردن.

داشتن احساس سیری دائم و بی‌اشتهایی

معمولا افراد جن‌زده میل به غذا خوردنشون خیلی کم می‌شه و همیشه احساس می‌کنن که معدشون پره. این‌جور افراد معمولا بیشتر به بُعد روحانی خودشون توجه می‌کنن تا اینکه بخوان به جسم و بدنشون توجه کنن.

از دست دادن چشمگیر و یک‌باره وزن

نتیجه نشانه شماره سه، می‌شه کاهش شدید و ناگهانی وزن و لاغری مفرط. به‌جرئت می‌تونیم بگیم که ما فردی رو نمی‌تونیم پیدا کنیم که از تاریخ تسخیر شدنش مدتی گذشته باشه و هنوز بدنش رو فرم باشه و چربی زیر پوستش داشته باشه.

صحبت با افراد ندیدنیصحبت با کسی که دیده نمیشود در علائم جن زدگی

یکی از نشانه‌های رایج جن‌زدگی اینه که فرد با کسانی حرف می‌زنه که اصلا وجود خارجی ندارن. برای کسی که داره این صحنه رو می‌بینه، انگار فرد جن‌زده داره با خودش بلند‌بلند حرف می‌زنه.

احساس کوفتگی بدن

از علائم جنی شدن، جدا از اینکه تن و بدن فرد پر از زخم و کبودی می‌شه، یه احساس کوفتگی و درد پراکنده‌ست که به فرد اصلا مجال و امکان تحرک زیاد رو نمی‌ده.

عدم‌تمایل برای برقراری ارتباط با دیگران

منزوی شدن یکی از شاخصه‌های آدم‌هاییه که توسط اجنه تسخیر شدن. اون‌ها بیشتر توی خلوت اتاق خودشون هستن و معمولا کارهاشون رو به‌جای روز توی شب انجام می‌دن تا افراد کمتری رو ببینن.

فلج‌ موقتی

فلج‌ موقتی یا به قول خودمون بختک هم یکی دیگه از مشخصات آدمی که جن زده شده است. خیلی شایعه که فرد جن‌زده ساعت‌ها روی یه مبل بشینه و به‌خاطر بی‌حس شدن پاهاش نتونه تکون بخوره.

حالات روانی پریشون

اگرچه نمی‌شه گفت هرکسی که روانش پریشونه جن‌زده‌س اما صاحب‌نظران امر، همون دعانویس و جن‌گیرهای خودمون، می‌گن آشفتگی روانی یکی از علائم جن‌زدگی محسوب می‌شه. مثلا اینکه بی‌دلیل عصبانی شدن یا الکی خندیدن، افسردگی بدون علت، تنفر بی‌دلیل از یه نفر یا علاقه شدید به یه نفر دیگه هم توی همین دسته جا می‌گیره. پس شاید برای همین باشه که به عاشق‌ها می‌گن «مجنون».

احساس داشتن مریضی‌‌های بی‌علت

دیدین یه وقت‌هایی آدم احساس درد و بیماری می‌کنه بعدش می‌ره دکتر و بعد کلی آزمایش و معاینه می‌بینه چیزیش نیست؟. می‌گن این یکی از مشخصات آدمی که جن زده شده می‌تونه باشه.

صرع و تشنج

صرع و تشنج‌های بی‌دلیل و مداوم هم یکی از مشخصات آدمی که جن زده شده به حساب میاد. می‌گن بدن انسان نمی‌تونه سنگینی جن رو توی خودش تحمل کنه برای همین شروع به بروز واکنش‌هایی مثل تشنج می‌کنه.

احساس کردن وجود یه نفر که دیده نمی‌شه

اگه احساس می‌کنین یه نفر صداتون می‌زنه یا همراهتون هست و حضورش ر‌و حس می‌کنین ولی در واقع هیچ‌کس اطرافتون نیست؛ یکی از مشخصات آدمی که جن زده شده رو دارین. البته شاید هم دزد اومده باشه خونتون.

سرد بودن بدن

اعتقاد بر اینه که افراد جن‌زده بدن‌های سردی دارن چون ورود جن به بدن باعث می‌شه انرژی مادون‌قرمز از بین بره.

عوض شدن صداتغییرات فرد جن زده

این نشونه از مشخصات آدمی که جن زده شده یه کمی عینی‌تره؛ اگه سرما نخوردین و مشکلی برای حنجرتون پیش نیومده ولی صداتون عوض شده؛ فقط می‌تونین از اجنه خواهش کنین که از بدنتون برن بیرون.

توانایی های جدید

فردی که جن زده شده، توانایی های جدیدی به دست می‌آوره. به عنوان مثال، افراد تسخیر شده می‌تونن قدرت مافوق بشری را نشان بدن. کتاب انجیل در مورد یه جن به روش زیر صحبت می کنه.

او اغلب با غل و زنجیر بسته شده بود، اما زنجیر را از هم جدا می کرد و غل و زنجیر را پاره می کرد. و هیچ کس قدرتی نداشت که او را تسلیم کند. شب و روز در میان مقبره‌ها و کوه‌ها همیشه زوزه می‌کشید و خود را با سنگ می‌کوبید ( مرقس ۵: ۴ ، ۵ ).

تمایلات به خودکشی جن زدگی

می تواند منجر به تمایلات خودکشی شود. در کتاب انجیل درباره شخصی مشخصات آدمی که جن زده شده بود، اینطوری نوشته:

اغلب خودش را در آتش و آب انداخته تا او را نابود کند. اما اگر قادر به انجام کاری هستید، بر ما رحم کنید و به ما کمک کنید.

به نظر می رسه شیاطین می خواهن فردی را که در اختیار دارند به طور فیزیکی نابود کنن.

جن زدگی در نوزاد

یه سری وقت‌ها نوزادها بدون علت خاصی از خواب می‌پرن و شروع به گریه کردن می‌کنن؛ از اون مدل گریه‌های عجیب‌غریب. یه عده اعتقاد دارند که چون نوزادها چشم سوم‌شون بازه می‌تونن اجنه رو ببینن و گاهی وقتا هم جن وارد بدنشون بشه.

لمس سرگرمی جنون‌آمیز

توی این مقاله تلاش کردیم یه اطلاعات کلی از مشخصات آدمی که جن زده شده، دیدن جن توسط نوزادان ارائه کنیم. نظر علم مخصوصا شاخه روان‌شناسی رو هم درباره جن و جن‌زدگی گفتیم.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x