گردشگری

حرفه ای ترین وکیل مهاجرتی برای مهاجرت به پرتغال

کشور پرتغال به علت برخورداری از امکانات شغلی و تحصیلی و نیز داشتن طبیعت منحصر به فرد و آب و هوای آفتابی خود همواره افراد بسیاری را برای مهاجرت مجذوب می کند. هر ساله افراد زیادی تصمیم به مهاجرت به پرتغال می ‌گیرند، ولی از این مسیر شناختی ندارند. در نتیجه ترجیح می دهند تا در این زمینه از راهنمایی های یک وکیل مهاجرتی حرفه ای بهره مند شوند. آن ‌ها می توانند توسط مذاکره با وکیل و بازگو نمودن اطلاعات پرونده خود، ادامه مسیر را به او بسپارند. چرا که یک وکیل حرفه ای در زمینه مهاجرت، با داشتن شناخت و اطلاعاتی کافی می‌ تواند آن ها را در این پروسه یاری رساند. در نتیجه برگزیدن یک وکیل مهاجرتی حرفه ای و با تجربه در فرآیند مهاجرت به پرتغال بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در این مطلب به مزایای داشتن یک وکیل مهاجرتی حرفه ای و نیز بررسی ویژگی ها و وظایف او می پردازیم:

مزایای داشتن وکیل حرفه ای در مهاجرت به پرتغال

انتخاب یک وکیل با تجربه و حرفه ای در فرآیند مهاجرت به پرتغال برای شخص متقاضی، ویژگی‌ ها و مزایای زیادی را به همراه دارد که از مهم ترین این مزایا عبارتند از:

 • تنظیم وقت سفارت
 • کاهش احتمال ریجکت شدن
 • انجام امور مربوط به مدارک و پرونده متقاضی مهاجرت
 • آشنا کردن داوطلب با بهترین روش مهاجرت به کشور مورد نظر
 • پیشنهاد دادن نوع مهاجرت بر اساس وضعیت فرد
 • کمک کردن به فرد در مسائل حقوقی و حقیقی

چگونه یک وکیل مهاجرتی حرفه ای پیدا کنیم؟

پیدا کردن و انتخاب یک وکیل حرفه ای در امر مهاجرت به پرتغال از آن جهت مهم و ضروری است که گاهی اوقات علی رغم کلیه هزینه های انجام شده توسط فرد متقاضی مهاجرت، وکیل مهاجرتی موفق به دریافت ویزا و اقامت کشور پرتغال نشده و وقت و هزینه فرد متقاضی به هدر می رود. از مهم ترین راه های پیدا کردن یک وکیل حرفه ای برای مهاجرت به پرتغال آن است که به موسساتی مراجعه کنید که در حوزه مهاجرت به کشورهای خارجی فعالیت دارند. وظیفه وکلای این موسسات رسیدگی به امور مربوط به مهاجرت های قانونی مانند مهاجرت کاری، سرمایه گذاری، تحصیلی و … است. همچنین کارشناسان مهاجرت فعال در این موسسات، به متقاضیان مهاجرت اطلاعات مهمی را ارائه نموده و چنانچه شخص تمایل یا فرصت و تخصص کافی جهت انجام امور را نداشته باشد، به جای او اقدامات لازم را انجام می دهند.

از نمونه های شناخته شده و معروف این موسسات می توان به موسسه مهاجرتی ملک پور اشاره کرد که با برخورداری از سابقه درخشان و نیز تعداد بالای پرونده های مهاجرتی موفق، توانسته است که توانمندی و تخصص خود را در زمینه مهاجرت به کشور های مختلف جهان نشان دهد. موسسه مهاجرتی ملک پور با دراختیارداشتن وکلای رسمی مهاجرت و نیز مجوز مشاوره شغلی و کاریابی خارجی، می تواند یک وکالت حرفه ای را برای متقاضیان مهاجرت تضمین کند.

حرفه ای ترین وکیل مهاجرتی برای مهاجرت به پرتغال - تصویر 2

گرفتن وکیل مهاجرتی برای چه کسانی ضروری است؟

گاهی اوقات افرادی که اطلاعاتی کافی از نحوه مهاجرت به کشورهای خارجی را نداشته و به زبان انگلیسی هیچ تسلطی ندارند، بهتر است که برای خود یک وکیل مهاجرتی حرفه ای انتخاب کنند. چرا که وکلای مهاجرتی با داشتن تجربه‌ کافی در این امر، می توانند شانس افراد متقاضی مهاجرت را در زمینه اخذ ویزا و اقامت تا حد زیادی افزایش دهند. به صورت کلی گرفتن یک وکیل مهاجرتی حرفه ای و با تجربه برای افراد زیر بسیار ضروری خواهد بود:

 • افرادی با داشتن سابقه کیفری
 • داوطلبانی با داشتن سابقه ریجکت شدن
 • کسانی که ریسک بالایی در گرفتن ویزا نسبت به روش مهاجرتی خود دارند
 • متقاضیانی که اطلاعات آن ها در زمینه مهاجرت به کشورهای خارجی کافی نیست.
 • افرادی که توانایی انجام امور وقت گیر اداری را ندارند.

حرفه ای ترین وکیل مهاجرتی برای مهاجرت به پرتغال - تصویر 3

ویژگی های یک وکیل مهاجرتی حرفه ای

در این بخش از مطلب جهت کمک به شما در انتخاب یک وکیل شایسته، به بررسی ویژگی هایی می پردازیم که یک وکیل مهاجرتی حرفه ای و با تجربه باید از آن ها برخوردار باشد:

دارای مجوز معتبر برای انجام امور حقوق

یک وکیل مهاجرتی بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، باید در آزمون وکالت شرکت کرده و پس از گذراندن دوره کار آموزی که مدت ۱۸ ماه است، پروانه وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری اخذ نماید. لازم است این وکیل به قوانین تمام سفارتخانه ‌های موجود و نیز قوانین تمام کشورها آگاهی و تسلط کاملی را داشته باشد و این اطلاعات را به صورت مداوم به‌ روز رسانی کند تا برای پرونده های خود از جدید ترین اطلاعات استفاده نماید.

داشتن تجربه

مهاجرت، موضوع پیچیده ای بوده و فرآیند های مربوط به انواع مختلف مهاجرت به همان اندازه می توانند دارای پیچیدگی باشند. بنابراین اگر یک وکیل مهاجرتی معتبر که تجربه رسیدگی به امور مهاجرتی مختلف را دارد در کنار شما باشد، این اطمینان را دارید که پرونده شما با حداکثر کارایی و سودمندی ممکن حل خواهد شد.

مهارت ارتباطی قوی

لازم است یک وکیل مهاجرتی در روند انجام پرونده های مهاجرتی خود، با سایر وکلای مهاجرتی ارتباط داشته باشد. زیرا ارتباط با وکلای بین المللی موجب افزایش اطلاعات لازم درباره موضوعات مهم و اطلاع از قوانین جدید هر کشور می شود. همچنین چنانچه وکیل شما با سایر وکلا ارتباطات گسترده ای داشته باشد، تجربه او در امر مهاجرت افزایش می یابد.

در دسترس بودن

لازم است شما در مسیر انجام امور مربوط به مهاجرت بتوانید در صورت داشتن سوال، مشاوره و یا اطمینان در مورد روند موفق پرونده خود با وکیل تان ارتباط برقرار کنید. شاید منطقی نباشد که تصور کنید یک وکیل باید برای برقراری ارتباط شما با شما همیشه در دسترس باشد. ولی این منطقی است که شما انتظار داشته باشید وکیل تان ظرف مدت چند روز با شما تماس گرفته یا قرار ملاقاتی را تنظیم کند.

صداقت

شما باید بتوانید به وکیل مهاجرتی تان اطمینان کرده و مطمئن شوید که در هر مرحله از پیشروی پرونده تان، وکیل تان کلیه حقایق و چالش های پیش رو را با صداقت به شما گفته و درباره گزینه های موجود مشاوره های روشنی را ارائه می دهد. چنانچه در جلسات اولیه ملاقات با وکیل مربوطه احساس رضایت نداشته و یا با مرور نظرات درمورد پرونده ها و موکلین گذشته، او را مناسب ندانستید، بهتر است به دنبال وکیل دیگری باشید. چرا که صداقت داشتن از مهم ترین ویژگی ‌های یک وکیل مهاجرتی حرفه ای محسوب می شود.

وظایف یک وکیل مهاجرتی حرفه ای

در این بخش به بررسی مهم ترین وظایف یک وکیل مهاجرتی حرفه ای در زمینه مهاجرت به پرتغال می پردازیم:

 1. لازم است وکیل مهاجرتی موکل خود را درباره تمامی اقدامات انجام شده آگاه سازد. موکل باید از هر مرحله در مسیر مهاجرت، چه موفق و چه ناموفق اطلاع داشته و از وضعیت خود آگاه شود.
 2. وکیل مهاجرتی باید پیش از شروع به کار، یک قرارداد کامل با موکل خود بسته و در آن مفاد قرارداد، هزینه ها، وظایف و مسئولیت های وکیل معین شود. لازم است این قرارداد توسط دو طرف مطالعه و امضا گردد.
 3. وکیل باید هزینه ها را در حیطه وظایف خود دریافت کند. به عنوان مثال دستمزد وکیلی که فقط جهت مشاوره انتخاب شده کمتر از وکیلی است که تمام امور مهاجرتی موکل را انجام می دهد.
 4. وکیلی که به صورت تام اختیار شده لازم است به نیابت از موکل، کلیه امور مهاجرتی، قانونی و قضایی او را تا زمان اخذ ویزا انجام دهد. یعنی تنها زمانی که حضور شخص الزامی است، همراه او باشد و بقیه امور را به تنهایی بر عهده بگیرد.
 5. وکیل موظف است که اطلاعات خود را درباره برنامه مهاجرتی کشور مورد نظر همواره به روز نگه داشته و به موکل خود در مورد بهترین برنامه ای که با شرایط وی هماهنگ است، اطلاعات دهد.

حرفه ای ترین وکیل مهاجرتی برای مهاجرت به پرتغال - تصویر 4

مشکلات مهاجرت بدون وکیل

گاهی افراد بر اساس توصیه های اقوام و نزدیکان و یا عقاید شخص خود تصمیم می گیرند که فرآیند مهاجرت به پرتغال را به طور شخصی پیش برده و در این زمینه هزینه ای را به وکیل پرداخت نکنند. در حالی که تجربه اثبات کرده است که مهاجرت بدون داشتن وکیل با مسائل و چالش ‌های زیادی مواجه خواهد شد. بعضی از مشکلاتی که ممکن است شما با نداشتن وکیل در زمینه مهاجرت به پرتغال با آن مواجه شوید، عبارتند از:

 • بالا رفتن میزان خطا در روند مهاجرت
 • افزایش هزینه‌ ها به علت عدم آگاهی
 • نا آشنایی با قوانین مهاجرتی کشور مقصد
 • افزایش احتمال ریجکت شدن ویزا
 • فراهم کردن و ارائه مدارکی اشتباه
 • اتلاف وقت جهت پیگیری مراحل اداری

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بم خودرو

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x