ارتباطات

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max

اگر یک گوشی هوشمند پرچمدار بزرگ نمی‌خواهید، اما همچنان می‌خواهید عملکرد دوربین رده بالایی داشته باشید، مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max که از برترین‌های بازار فعلی هستند گزینه مناسبی است اما کدام را بخریم؟ امروز به تفاوت ها و مقایسه آیفون 14 پرو با گلکسی اس 23 سامسونگ خواهیم پرداخت.

به گزارش تلنگر؛ اپل و سامسونگ دو بازیکن قدرتمند در بازار گوشی های هوشمند هستند. در واقع، هر دو دستگاه‌های پرچم‌دار رده بالایی را در بهترین دوربین‌های ما برای لیست عکاسان دارند. با این حال، یکی از مشکلات بهترین عملکردها، اندازه بزرگ خود دستگاه ها است. با مقایسه مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro maxآیفون ، بین این دو گوشی که هردو قیمت بالایی را نیز می‌توانید بهترین تصمیم را برای خرید بگیرید.

با این حال، اگر کمی پایین بیایید و به پرچم‌داران کوچک‌تر در هر دو خط تولید این شرکت نگاه کنید، همچنان می‌توانید دوربینی عالی، اما در بسته‌ای قابل مدیریت‌تر داشته باشید. بیاید در مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro maxیک قدم به جلوتر برویم. هر دوی این گوشی ها مشخصات مشابه برادران بزرگتر خود را دارند.

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max؛ مشخصات دوربین

هر دو آیفون ۱۴ پرو و اس ۲۳ اولترا تنظیمات نسبتاً مشابهی در مورد مشخصات دوربین دارند. هر دو دارای لنز سه گانه هستند که هر دو گزینه های ۱x، ultrawide و ۳x را ارائه می دهند. در آیفون ۱۴ پرو، سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی با لنز ۲۴ میلی‌متری f/1.78 معادل است. دارای Dual Pixel PDAF و OIS با تغییر سنسور. اپل به طور رسمی اندازه سنسورهای خود را فاش نمی‌کند، اما برخی گزارش‌های آنلاین نشان می‌دهند که اندازه آن ۱/۱.۲۸ اینچ است.

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max از نظر لنز ۱۲ مگاپیکسلی ۱۳ میلی‌متری f/2.2 فوق عریض، که ۱/۲.۵۵ اینچی گزارش شده است و همچنین دارای PDAF دو پیکسل و تله فوتو ۱۲ مگاپیکسلی ۳x، ۷۷ میلی‌متر f2/8 معادل، با پیکسل دوگانه PDAF و OIS است. در اینجا حسگر ۱/۳.۵ اینچی گزارش شده است. دوربین‌های آیفون ۱۴ پرو و سامسونگ گلکسی اس ۲۳ اولترا در کنار دو طرف هر دو آیفون ۱۴ پرو و سامسونگ گلکسی اس ۲۳ اولترا دارای لنز سه گانه هستند.

با مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max پی می‌‌برید که این دو تنظیمات تقریباً مشابهی دارد. این دوربین دارای سنسور اصلی ۵۰ مگاپیکسلی، لنز ۲۴ میلی‌متری f/1.8، به‌علاوه PDAF و OIS دو پیکسل است. گفته می شود سنسور ۱/۱.۵۶ اینچ است (که آن را کمی کوچکتر از آیفون می کند). همچنین یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی ۱۳ میلی‌متری f/2.2 فوق عریض دریافت می‌کنید. اندازه سنسور ۱/۲.۵۵ اینچ (همانند آیفون)، به‌علاوه یک تله فوتو ۳x 10 مگاپیکسلی، معادل ۷۰ میلی‌متر، با PDAF و OIS. سنسور ۱/۳.۹۴ اینچ است (باز هم کمی کوچکتر از معادل آیفون).

مورد زوم دیجیتال برای هر دو مدل در دسترس هستند، تا ۳۰ برابر برای S23 و ۱۴ برابر برای iPhone 14  Pro. برای دوربین سلفی، ۱۲ مگاپیکسل f/2.2 معادل ۲۶ میلی متر با AF برای S23 داریم، در مقایسه با ۱۲ مگاپیکسل f/1.9 معادل ۲۳ میلی متر با AF برای آیفون ۱۴ پرو.

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max از نظر  فیلمبرداری، Samsung S23 Ultra فیلمبرداری ۸K تا ۳۰ فریم در ثانیه را ارائه می دهد که برای اکثر گوشی های هوشمند بسیار نادر است، چه رسد به آنهایی که درست در بالای خط قرار ندارند. آیفون ۱۴ پرو با سرعت ۴K 60 فریم بر ثانیه بالاتر می رود.

روی کاغذ، به طور کلی، این آیفون ۱۴ پرو است که مشخصات دوربین کمی بهتر را ارائه می دهد. در حالی که هر دو دارای لنزهای سه گانه هستند، آیفون‌ها در بیشتر موارد کمی بهتر هستند – به خصوص زمانی که به اندازه سنسور مربوط می‌شود. به نظر می رسد که آیفون یک لمس بهتر است، مگر اینکه به ویدیوی ۸K نیاز داشته باشید، حداقل از نظر تئوری.

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max: برنامه‌های دوربین و حالت‌های عکاسی

مقایسه S24 و آیفون 15 (1)

اگرچه استفاده از برنامه های شخص ثالث با هر یک از مدل ها کاملاً امکان پذیر است، اکثر مردم معمولاً از برنامه های دوربین اصلی ارائه شده استفاده می کنند.

آیفون ۱۴ پرو از یک برنامه بومی نسبتاً ساده و بدون پیچیدگی استفاده می‌کند، هرچند می‌توان گفت که عملکردهای اضافی زیادی در طول سال‌ها به آن اضافه شده است، بنابراین به همان اندازه اولیه نیست.

گفته می شود، بیشتر عملکردها از یک تنظیم است – حالت “عکس”. در اینجا می‌توانید از مواردی مانند شب، ماکرو و پرتره به‌طور خودکار با تشخیص تلفن، عکس بگیرید. همچنین می‌توانید از این حالت در فرمت خام عکس بگیرید، و همچنین مواردی مانند فیلترها و سبک‌های عکاسی را اضافه کنید.

برنامه‌های دوربین اصلی در مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max کنار هم باز می‌شوند و برنامه دوربین اصلی آیفون ۱۴ پرو (سمت چپ) برخلاف سامسونگ S23. در حالت های عکاسی چیز زیادی وجود ندارد، اگرچه یک حالت پرتره اختصاصی وجود دارد که می توانید به جای تشخیص خودکار آنها و همچنین حالت های ویدیویی مانند حالت استاندارد Video، Cinematic، Slo-Mo و Time-Lapse از آن استفاده کنید.

sions یک حالت استاندارد عکس وجود دارد که نور کم را تشخیص می دهد، اما در اینجا هیچ تشخیص ماکرو وجود ندارد – که مایه شرمساری است. یک حالت پرتره اختصاصی وجود دارد، اما باز هم، تشخیص خودکار پرتره ها برای گوشی امکان پذیر نیست. چیزی که در عوض دریافت می‌کنید مواردی مانند حالت ExpertRAW و Pro است که به شما حق انتخاب بیشتری نسبت به مواردی مانند سرعت شاتر و مواردی از این دست می‌دهد. عکاسی با فرمت خام از برنامه اصلی/عمومی Photo امکان پذیر نیست.

برای ویدیو، حالت استاندارد ویدیو را دریافت می‌کنید، اما مواردی مانند Slow Motion، Hyperlapse، Pro Video و Portrait Video را نیز دریافت می‌کنید. بنابراین در اینجا برای کسانی که تصویر متحرک را ترجیح می‌دهند، انتخاب‌های زیادی وجود دارد.

انتخاب یک برنده در اینجا بین آیفون و S23 دشوارتر است. از نظر توانایی های عکاسی جامع تر، احتمالاً این S23 است که تاج را به خود اختصاص می دهد، اما برای سهولت در استفاده و سادگی، آیفون انتخاب بهتری است – به خصوص اگر می خواهید عکاسی ماکرو و تشخیص خودکار پرتره، دو ویژگی بسیار مفید هستند.

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max: کیفیت تصویر عمومی

تشخیص تفاوت‌های عمده بین این دو گوشی هنگام عکاسی از صحنه‌های «عمومی» بسیار سخت است. به طور کلی، هر دو عملکرد عالی، با رنگ‌های تند روشن، جزئیات زیاد و نوردهی متعادل کلی داشتند.

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max: مقایسه حافظه و ذخیره سازی

آیفون ۱۴ در حافظه داخلی ۱۲۸، ۲۵۶، ۵۱۲ گیگابایت و ۱ ترابایت ارائه می‌شود. همچنین، این گوشی از حافظه RAM 6 گیگابایتی استفاده می‌کند که از سرعت و عملکرد بهتری برخوردار است.

بهبودهای صفحه نمایش

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max

صفحه نمایش نیز یکی دیگر از موارد مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max ویژگی‌های مهم آیفون‌هاست. در آیفون ۱۴، اپل از یک نوع صفحه نمایش با فرکانس بالاتر استفاده می‌کند. این صفحه نمایش با نام ProMotion با فرکانس ۱۲۰ هرتز عرضه خواهد شد. این فرکانس بالاتر، باعث افزایش روانی عملکرد دستگاه می‌شود و وقتی کاربر از صفحه نمایش دستگاه استفاده می‌کند، تصاویر با کیفیت و با روانی بیشتری نمایش داده می‌شود.

صفحه نمایش همیشه به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم آیفون‌ها شناخته شده است و در آیفون ۱۴، اپل بهبود‌هایی در این بخش اعمال کرده است. این بهبود‌ها شامل افزایش نسبت تصویر به صفحه و افزایش نسبت کنتراست، بهبود در دقت و رنگ‌های نمایشی و افزایش سرعت نسبت به نسخه قبلی آیفون است. همچنین، این صفحه نمایش با تکنولوژی ProMotion همراه شده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با سرعت بالایی در نمایش محتوای خود عمل کنند.

آیفون ۱۴ از نمایشگر ۶.۱ اینچی OLED Super Retina XDR استفاده می‌کند که از فناوری دالبی ویژن با حداکثر روشنایی ۱۶۰۰ نیت بهره می‌برد. البته این روشنایی در زیر نور آفتاب می‌تواند تا ۲۰۰۰ نیت یعنی دو برابر آیفون ۱۴ افزایش یابد. اپل می‌گوید بر روی نمایشگر iPhone 14 از محافظ سرامیک شیلد استفاده کرده و ادعا می‌کند که این صفحه نمایش از هر شیشه دیگری که روی سایر گوشی‌های رقیب قرار دارد، مقاوم‌تر است.

مقایسه باتری آیفون ۱۴ و سامسونگ S24

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max از نظر باتری یکی دیگر از اصلی ترین ویژگی‌های مهم است. در آیفون ۱۴، اپل بهبود‌هایی در باتری اعمال کرده است که باعث کاهش مصرف انرژی توسط دستگاه می‌شود. بهبود‌های اعمال شده شامل افزایش ظرفیت باتری و بهبود در مصرف انرژی توسط تراشه پردازشی  است . در آیفون ۱۴ اپل بهبود‌هایی در باتری اعمال کرده است که باعث کاهش مصرف انرژی توسط دستگاه می‌شود.

بهبود‌های اعمال شده شامل افزایش ظرفیت باتری و بهبود در مصرف انرژی توسط تراشه پردازشی A15 Bionic هستند. همچنین، اپل از فناوری شارژ سریع MagSafe 2 نیز در آیفون ۱۴ استفاده کرده است که باعث شارژ سریعتر دستگاه می‌شود. یکی از مشکلاتی که کاربران تلفن‌های هوشمند با آن روبرو می‌شوند، مصرف باتری است. در آیفون ۱۴، اپل بهبود‌هایی در باتری این تلفن هوشمند اعمال کرده است.

مقایسه s23 ultra با iphone 14 pro max از لحاظ امنیت

ارتقای امنیت همیشه یکی از اهداف اپل در تولید تلفن‌های هوشمندش بوده و هست. در آیفون ۱۴، اپل بهبود‌هایی در امنیت این تلفن هوشمند اعمال کرده است. این ارتقا در زمینه امنیت شامل افزایش امنیت سیستم عامل iOS، افزایش امنیت در تراکنش‌های پولی، بهبود در تشخیص چهره و اثر انگشت و افزایش امنیت در برنامه‌هایی که به اینترنت دسترسی دارند، می‌باشد.

پایان مطلب/س.آ

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۳ / ۵. تعداد آرا: ۱

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x